keyboard_arrow_right
Peniaze
Peniaze

Zarábajte cez internet

Živiť sa prostredníctvom internetu nemusí byť len sen – veď koľkí si zarobia vďaka svojim webovým stránkam, online kurzom či unikátnym marketingovým stratégiám?
Skvelou správou je, že to nie je až také komplikované. Samozrejme ako každý biznis, aj tento si vyžaduje čas na to, aby vaše príjmy vzrástli.
Ak sa pohrávate s myšlienkou zarábať si online, ale neviete, kde začať, ponúkame vám zopár tipov:

počítač
 
1.Poskytovanie konzultácií
Ak ste odborníkom v nejakej oblasti, skúste vyhľadať potencionálnych zákazníkov, ktorí budú ochotní platiť za vaše konzultácie. Možno si myslíte, že nie ste dosť dobrí pre poskytovanie konzultácií pre veľké firmy, ale boli by ste prekvapení, za čo všetko sú ľudia ochotní platiť.
 
2.Online kurzy
Ak máte vlohy na to, aby ste učili, len do toho! Môžete vyučovať online – od varenia, cez marketing po cudzí jazyk.
 
3.Podcasting
Ďalším spôsobom online zarábania je stať sa hostiteľom online podcastu. Podcast môže súčasne bežať napríklad s vašim blogom a vy môžete využívať túto platformu na vyhľadávanie nových sponzorov a inzerentov. Kľúčom úspechu je nájsť medzeru na trhu, rozšíriť publikum a nájsť spôsob, ako sa spojiť so sponzormi.
 
4.Písanie kníh
Dnes už môžete vydať knihu aj online. Niektoré webové stránky vám umožnia nahrať a vytlačiť knihu bez účasti oficiálneho vydavateľa a dokonca ju potom môžete predávať na Amazone. Počiatočné náklady sú minimálne, stačí vám len počítač a softvér na písanie.

mobilní telefon
 
5.Blogovanie
Písanie blogov a kreatívnych článkov vám tiež ponúka možnosť zarobiť si. Kľúčové je nájsť medzeru na trhu, byť v spojení s ľuďmi, ktorí si vás budú najímať a vašou úlohou je potom dodávať kvalitný obsah načas. Keďže na internete je veľa pracovných ponúk na písanie, je jednoduché s písaním článkov začať.
 
6.Platená reklama
Keď máte webovú stránku alebo veľkú skupinu na sociálnej sieti, ktorá vás sleduje, môžete si na tieto stránky umiestniť reklamu, za ktorú vás budú platiť.

Peniaze

Porovnávanie cien a akcií predtým, ako ideme nakupovať

Tento článok sa pravdepodobne bude týkať i Vás, nakoľko sa táto téma údajne dotýka trištvrtiny Slovákov, ale i susedných Čechov. Chtiac- nechtiac, dotlačení okolnosťami sme si vytvorili určitý zvyk. Pred väčším nákupom najskôr porovnáme ceny v konkurenčných predajniach a to cez letáky, alebo internet, či možno aj reklamu v TV. Letáky s aktuálnymi cenami a zľavami sú tak obľúbenou a často čítanou informáciou, ktorá určí náš smer víkendového nákupu.

výprodej

V dnešnej dobe preplnených regálov, vysokých cien a menších platov je to vlastne logický postup.
Vlastne ísť nakupovať bez určitého plánu a zistených cien sa dnes považuje takmer za bláznovstvo či návod, ako prísť o peniaze ešte pred koncom mesiaca. Údajne až niečo cez trištvrte Slovákov a Čechov chodí nakupovať s vopred zistenými cenami, zľavami či akciami a pred vzájomným porovnaním cien dotyčnej či konkurenčnej predajne. Letáky sú pravidelným "darčekom" v našej poštovej schránke, no dnešní ľudia už porovnávajú ceny i cez internet, majú tak väčší prehľad o cenách, aktuálnych ponukách a akciách viacerých vzájomne konkurujúcich si obchodov v ich okolí. Ale aj napriek tomu ešte nájdeme vraj až polovicu nakupujúcich, ktorí sa "hrajú na tajných agentov". Ceny chodia porovnávať osobne do predajní. Spravia si prechádzku a zároveň sa pomaly ale isto informujú.

prodej

Informovanosť o cenách a to na viacero spôsobov sa stalo takmer neodmysliteľným predovšetkým pri nákupe drahších a vzácnejších vecí ako napríklad elektroniky či zariadení do domácnosti, ale aj v prípade záujmu o letenky či výberu dovolenky.

nakupování

Pojem trištvrtina nakupujúcich platí vo všetkých spomenutých prípadoch s tým, že takto sa na nákup chystajú pravidelne, ďalších cca 20 % síce používa rovnaké metódy, ale údajne iba príležitostne, nie zakaždým. Bez predčasného porovnávania cien chodí nakupovať údajne len 1 %.

Peniaze

Zrušenie hotovosti= zrušenie slobody?

Stávame sa svedkami určitej zmeny. Peniaze ako hotovosť budú pomaly ale isto nahradené "elektronickými" peniazmi. Takže taká peňaženka vo vrecku sa môže stať minulosťou. Takýmto štýlom prídu určite i praktické výhody, no peniaze nebudú hmatateľné, bude to len číslo v počítači spojené s Vašimi údajmi.
bankovky 500

Nedávno som sa však dočítal šokujúcu informáciu.

V knižnici som si požičal knihu s názvom Totalitní světovláda, od autora Martina Herzána. Toto dielo, ako i samotný autor, sú z pohľadu publicistov kontroverznou témou. No práve táto knižka sa ako-tak dostala na verejnosť a u čítateľov máva veľmi pozitívne ohlasy! Kniha rozpráva o tom, ako je OSN v rukách tej najbohatšej a najmocnejšej americkej elity a je to v podstate ich nástroj, pomocou ktorého sa dokáže každý iný národ i človek podradiť. Takže v podstate pod záštitou pomoci je to vlastne utlačovateľský nástroj. Lenže v demokracii musíte dať všetkému pekný a tolerantný názov i cieľ. No stačí iba na papieri. Tak je na tom i OSN a pod záštitou humanity a boja za demokraciu, sú vlastne fašistami, ktorí budujú svet k podobe záujmu americkej elity. Tak, ako si svet a poriadok predstavuje americká elita a nie ideály ako sloboda či demokracia. To sú len slová na oklamanie a získanie dôvery. Možno sa takáto téma zle číta, možno vyznie šialene, no tá kniha pôsobí vieruhodne a sú tam spomenuté reálne fakty a situácie, postupy,… a skrátka nezdá sa mi to také nepravdivé a šialené, žiaľ, skôr mi to pripadá celkom reálne. Celá podstata je v tom, že podľa autora všetko speje k tomu, že o chvíľu moc prevezme táto americká elita a na nejakú demokraciu zabudneme. Bude totalita amerických boháčov. Podľa autora to tak už je, no ešte sa to nepriznáva oficiálne a ešte stále sa s nami len tak hrajú, ešte to nie je dokončené, no speje to k tomu a v ceste im už takmer nič nestojí.
dívčí pokladnička

Prečo sa sťahuje hotovosť z obehu?

Zatiaľ som síce len na začiatku knihy, no práve téma o elektronických peniazoch mi utkvela v pamäti. V knihe sa dočítame, že každá totalita a režim vznikali najskôr štýlom, kedy zberali všetky údaje o všetkých občanoch. A dnes? To isté. A práve stiahnutie hotovosti z obehu nám zoberie ďalšiu podstatnú časť súkromia. Peniaze budú pod kontrolou. Bude sa dať zistiť čo kupujeme, kedy to kupujeme, koľko momentálne zarábame a samozrejme u každého jednotlivca zvlásť. Skrátka už to nebude, ako keď sme mali peniaze u seba v súkromí. Najstrašnejšou informáciou je však fakt, že peniaze na účte neskryjeme. Veľmi ľahko nám môžu "zmraziť" účet a tým pádom nevhodného občana vlastne zlikvidovať. Samozrejme, ak to uznajú za vhodné. Budeme odkázaní na ich milosť a našu poslušnosť. Demokracia? Totalita!

Peniaze

Nespočetné funkcie peňazí

Ak sa zamyslíme nad peniazmi a ich funkciou, nedokážeme to vysvetliť behom minúty. Peniaze majú veľa funkcií a tie musíme rozdelovať podľa rôznych kategórií . Peniazmi sa vlastne ovláda celý svet a ovládame si nimi každodenný život i my, ako jednotlivci. Všetky ich funkcie sa nedajú tak stručne opísať, v polovici skúmania by sme už stratili prehľad. Stručne povedané, peniaze ovládajú skoro všetko na celom svete. No aj tak sa stručným spôsobom pozrieme na charakteristiku ich funkcií ako takých.
pršící peníze
Banky, poisťovne a nadnárodné firmy poznajú rozdelenie iba na pár funkcií, no to aj tak nie je všetko. Ani oni sa nezaujímajú o funkciu peňazí do úplných detailoch. Poznajú rozdelenie funkcií peňazí iba do tej miery, ktorá sa ich týka. Takto však uvažuje aj my. Zajímajú nás iba ich funkcie, ktoré ovplyvňujeme my, ako jednotlivci. No nečudujem sa. Už s tým má veľa ľudí problém a nezrovnalostí, ešte nie, aby sme sa zamýšľali nad ich celosvetovou funkciou. Bolo by to pre jedného priemerného človeka príliš.
nápisy cena
Dokonca ako spoločnosť tvrdíme, že existuje mnoho vecí, ktoré si za peniaze proste kúpiť nemôžeme. Aj keby sme mohli, máme ten pocit, kedy klameme samých seba. Jednotky a meny, ktoré používa účtovníctvo a ekonomika sú dnes veľmi dôležité, no na to, aby sa z niečoho stala vzácna platobná jednotka, musí byť súhlas štátu a spoločnosti. Zatiaľ si celosvetovo vážime pojmy ako Euro, Dolár,… No ak by túto menu kedysi štát a spoločnosť neuznali, dnes by nemali žiaden význam. Ľudia, ktorí vlastnia niekoľko miliónov dolárov, by mali iba miliónov nepotrebných papierov.
pes a chlapec
V takej klasickej rodine vidíme peniaze, ktoré majú rôzny pôvod a majú rôzne funkcie. Peniaze z otcovej práce, peniaze z maminej práce, dôchodok pre deda, sociálna podpora pre uja,… Každý príjem má iný pôvod. Takisto iné využitia- zábava, poistenie, škola, cestovanie,..

Peniaze

Ani nevieme ako, päť euro je preč

Pokiaľ vlastníte tablet či smartfón, určite máte prístup k mnohým aplikáciám a hrám, ktoré sú "free." No nie je to tak doslova pravda. Nemôžem si pomôcť, ale už to pomaly vidia aj ostatní, že tieto "free" hry, poväčšinou strategické, alebo napríklad The Sims /pre Android/ sú viac menej iba rafinovanou aplikáciou, ktorá z ľudí ťahá ich peniaze.
náhled Ipadu

Ako to myslím?

Niektoré hry pre Android, hlavne tie strategické, si síce môžeme stiahnuť zdarma, lenže ak ju spustíme a chceme sa do nej zahrať, nie je to také jednoduché, hra je vyrobená naschvál tak, aby bola zdĺhavá.

Hra sa spustí a my máme pred sebou hraciu plochu, na ktorej máme postaviť rôzne objekty. Lenže každá jedna voľba, každá jedna stavba trvá dlho a hra je teda dosť nudná. Programátori vyrobili hru tak, aby sme mali pocit, že je to naša chyba. Tá hra môže byť vraj zaujímavá, pokiaľ pri každej činnosti použijete diamant, pomocou ktorého sa činnosti a stavba vykonávajú okamžite a teda nemusíme dlho čakať a nudiť sa. Lenže tieto diamanty získate tým, že prispejete výrobcom, povedzme 5 euro. Máte možnosť hrať "free", lenže dajú vám také možnosti ako s prepáčením žobrákovi. Aj keď si diamanty za 5 euro zaobstaráte, je to len obmedzený počet a v konečnom dôsledku platíte za úplne primitívnu a detinskú hru. Tie peniaze sa dajú využiť lepším spôsobom a existujú ľudia, ktorí by si vaše peniaze zaslúžili viac. Už len tých spomínaných 5 euro.

No hry pre Android fungujú na tento spôsob úplne všetky. No pri tých akčných a závodných sa zabavíme aj bez čakania. Ale zasa ak chcete byť rovnocenný s ostatnými a povedzme, rýchlejšie uprgradovať svoje závodné vozidlo, opäť potrebuje spomínané diamanty. A teda opäť zaplatiť výrobcovi. No ale v týchto prípadoch sa to tolerovať dá, pretože hrou sa zabavíme aj keď nezaplatíme. Je to fér. Prispejeme výrobcovi a on nám dá určité možnosti.
mobilní aplikace

Lenže tie spomínané strategické hry a The Sims/ pre Android/ sú bez príspevku skoro nehrateľné. Akonáhle hru spustíte a chcete si ju riadne zahrať, okamžite plaťte. Ale ako vravím, sú to viac menej vyhodené peniaze.

Peniaze

Kde sa dá zarobiť najviac ?

·         Platy Slovákov v poslednej dobe zvyšovali. Je to aj najmä vďaka minimálnej mzde ktorá sa dostala na hodnotu 480 eur. A však stále to je pre Slovákov málo. Však Tento článok musíte brať s rezervou a ide len o môj osobný názor.
 mince a bankovky
»         Pracujeme v rôznych v okresoch v krajoch na rôznych pracovných pozíciách v rôznych odvetviach. Avšak Nie v každých odvetviach sa dá pekne zarobiť. Poďme sa najprv pozrieť v ktorých odvetviach a pracovných pozíciách sa zarába najlepšie. Hneď na prvom mieste je post prezidenta Slovenskej republiky. Prezident zarába viac ako 5000 eur mesačne. Hneď za ním je premiér A ostatní poslanci. Bežní občania si dobre vedú aj na pozíciách ako sú finančný poradcovia a poisťovací agenti. Mesačná mzda sa pohybuje okolo 2000 eur. V oblasti priemyslu sa dá taktiež veľmi dobre zarobiť. Teda priemysel myslíme automobilov výrobu. Podľa najnovších aktualizácií najlepšie zarába v automobilke Volkswagen V Bratislave. Na rovnakom mieste sú aj administratívny pracovníci či úradníci ktoré poskytujú služby alebo nejaké poradenstvo. Aby Však Tento článok nebol len o tom kde sa dá v akom odvetí zarobiť tak len  na poslednom mieste musím spomenúť že najmenej sa dá zarobiť v stravovacích službách.
 vysypané mince
o    Už vieme ktorých odvetviach sa dá zarobiť Poďme sa pozerať na to V ktorých okresoch či krajoch sa dá zarobiť najlepšie. Pretože Ak pracujete Na pozícii napríklad v administratívnych službách v niektorých okresoch sa Na tejto pozícii zarába menej ako inej časti Slovenska. Tak napríklad v Bratislave na pozícii administratívny pracovník Ako sa dá celkom slušne zarobiť. Ale ak sa však troška pohneme od Bratislavy ďalej zistíme že niektorých okresoch sa na tejto istej pozícii dá zarobiť menej ako v našom hlavnom meste.
 
o    Týmto článkom som len chcel povedať že  je veľký rozdiel ak pracujete vo väčších mestách zarobíte viac aby ste pracovali Na tejto pozícii v našom meste. Či je na záver by som povedal že práca nie je rovnako ohodnotená , a mzda sa nepribližuje tej , ako v iných rozvinutejších  mestách našej malej krajní.

Peniaze

Ako si privyrobiť?

Na privyrobenie si doma nám dnešný svet ponúka veľa možností. Internet nám poskytuje obrovskú sféru obchodu a kontaktu s neznámymi ľuďmi. Poďme si ukázať pár nápadov ako na to.

peníze

Predaj oblečenia

Keď si preberieme skriňu tak sa tam určite nájde veľa vecí ktoré sme už roky nenosili ale predsa tam sú a takéto veci možno veľa ľudí potrebuje pretože nemajú peniaze na nové. Takýmto spôsobom pomôžeme sebe aj iným ľuďom. Na internete existujú rôzne stránky kde môžeme takéto oblečenie predať. Funguje to asi tak že veci odfotíme, opíšeme nedostatky a navrhneme cenu. Osoba ktorej sa veci zapáčili nám napíše, možno navrhne nižšiu cenu, dohodnete sa a veci pošlete.

Písanie článkov

Existujú stránky ktoré ponúkajú finančnú odmenu buď za napísanie originálneho, vlastného článku alebo si ak máte znalosť jazyka tak môžete prekladať články. Písanie článkov sa vypláca väčšinou tak že čo článok to daná hodnota.

Pomoc susedom

Veľakrát sa starším ľuďom ťažko venčia psy, alebo vynášajú smeti či nákup. Preto sa dá s nimi dohodnúť a za každú nejakú službičku si vypýtať odmenu. Síce to nebudú veľké peniaze ale aj to je niečo.

Katalógy

Myslím tým predaj katalógovej kozmetiky. Firmy ktoré túto kozmetiku ponúkajú, potrebujú ľudí ktorý budú katalógy ponúkať čo najviac zákazníkom. Tento predaj funguje tak že predáte určité množstvo produktov a niekoľko percent zo zárobku je vašich.

pc

Vypĺňanie dotazníkov

Firmy ktoré robia prieskumy hľadajú ľudí na ich vypĺňanie a poskytujú malú finančnú odmenu. Stačí si na internete nájsť stránky s prieskumami a pustiť sa do vypĺňania.

Výpomoc v obchodoch

Obchody hľadajú brigádnikov ktorý im budú pomáhať napríklad vykladať tovar, upratať v obchode. Ponúkajú symbolickú výplatu za málo práce.
Dúfam že vám tento článok poskytol informácie a pomoc pri hľadaní si nenáročnej práce.

Peniaze

Nekonečný prúd peňazí

Budete vedieť, že tento cieľ ste dosiahli len vďaka sebe. Aby ste si do vášho života vedome, za pomoci vašich myšlienok pritiahli peniaze, sústreďte sa na bohatstvo. Ak si všímate iba účty a dlžoby, ak sa sústredíte na to, že peňazí nemáte dosť, nikdy si ich do svojho života reálne nepritiahnete viac. Rozmýšľate totiž o ich nedostatku.

V prípade, že sa každodenne sústreďujete na nedostatok financií, vytvárate množstvo okolností a situácií, v ktorých nebudete mať dosť peňazí. Pritom je to veľmi jednoduché. Aby ste peňazí mali toľko, koľko potrebujete (a viac ako potrebujete), musíte sa zaoberať ich dostatkom. Vysielajte nový signál, ktorý bude hovoriť, že máte v súčasnosti viac než dosť.
rozložené bankovky eura
Zapojte svoju predstavivosť a doslova sa hrajte, že už máte peniaze, ktoré chcete. Keď budete totiž predstierať a hrať sa, že ste bohatí, budete sa vo vzťahu k financiám cítiť oveľa lepšie. A to je aj dôvod prečo vám sami začnú prúdiť do života. Predstavte si určitú sumu a buďte za ňu vďační. Tvárte sa, akoby ste ju už mali na vašom účte. Tieto peniaze sú už na ceste, tomu verte! Predstavujte si, už dnes, ako ich míňate. Myslite denne na všetky veci, ktoré si za ne kúpite a na všetko čo budete robiť.
bankovky a kreditní karta
Tešte sa už teraz! Majte na vedomí to, že tie peniaze sú vaše, pretože sa stanú vašimi, hneď ako o ne vesmírne sily (podložené quantovou fyzikou)  požiadate. Situácie, ľudia a okolnosti sa dajú do pohybu, aby ste vy dostali to, o čo ste požiadali. Stačí k tomu neochvejná viera, radosť, šťastie a vďačnosť.

Vy sami sa preladíte na frekvenciu, na ktorej
sa nachádzajú vaše peniaze. A keďže budete na tej istej vlne, skôr či neskôr (podľa sily vášho osobného presvedčenia) ich dostanete aj do svojho života tu a teraz.

Otvorte dvere hojnosti!
Pýtate sa, a prečo potom nie sme bohatí všetci? Dôvod, prečo niekto nemá dostatok peňazí, je ten, že ich svojimi myšlienkami blokuje. Takto im bráni, aby k nemu prišli. To čo blokuje dobro a bráni mu, aby k vám prišlo sú vaše negatívne myšlienky, emócie a pocity. Toto platí aj o peniazoch aj o zdraví a vzťahoch.

Všetko bohatstvo, peniaze a prosperita, po ktorej túžite, už v neviditeľnej forme existujú. Pokiaľ však svojím myslením zadržiavate tok peňazí, trpíte nedostatkom. Tento prúd k vám tečie a vy ho svojou negativitou a skepticizmom zablokujete.
radost z bohatství
Prehoďte výhybku z nedostatku na prebytok! Urobíte to tak, že budete jednoducho myslieť viac na hojnosť a dostatok. Budete žiť tak, akoby ste na účte mali takú sumu, akú si želáte. Budete si predstavovať ako si plníte vaše priania už dnes a zajtra, alebo o mesiac či pol roka sa to stane vašou realitou.  

Peniaze

PREČO A AKÚ PEŇAŽNÚ REZERVU SI VYTVORIŤ

Ak hovoríme o peňažnej, alebo finančnej rezerve máme na mysli určitú finančnú sumu, ktorá nás má ochrániť v prípade nepriaznivých životných situáciách. Finančnou rezervou sú nielen nasporené peniaze s niekoľkoročnou výpovednou lehotou, ale aj peniaze, ku ktorým máme prístup v rámci niekoľkých dní, alebo ihneď.
ukládání peněž do pokladničky
Peňažnú rezervu možno potom použiť v neočakávaných situáciách ako je napríklad strata zamestnania, choroba, porucha zariadenia v domácnosti, náhle výdavky na deti alebo oprava nabúraného auta. V takom prípade potom nebudeme musieť zháňať peniaze po známych, ani od úverových spoločností, ktoré situácie využívajú a ponúkajú veľmi nevýhodné úročenia, ktoré nás môžu priviesť až do exekúcie.
Finančné rezervy možno rozdeliť na 3 základné druhy. Minimálne tú prvú, by mal mať každý.
 sloupeček z mincí
Krátkodobá peňažná rezerva
 Táto rezerva je základná a najdôležitejšia, tú by mal mať naozaj každý.
 Pokrýva čiastočný, alebo úplný výpadok našich príjmov, alebo neplánované výdavky.
 Rezerva by mala byť vo výške 1-3 mesačných platov.
 Napríklad pre rodinu o 4 členoch by sa mala pohybovať okolo 4 500 eur pre polročné žitie.
 Nie je vhodné peniaze ukladať na bežný účet, kde nám ubúdajú vďaka poplatkom a        inflácii.
 Peniaze, tvoriace rezervu uložíme radšej napríklad na sporiaci účet, ktorý býva väčšinou zadarmo a naviac malé úročenie nám vyrovná stratu z inflácie.
 
Strednodobá peňažná rezerva
 Zaisťuje prípadnú možnosť uhradenia nákladov na 1-5 rokov.
 Možno zaplatiť aj väčšie neočakávané výdavky bez dlhu.
 Výhodou je, že na vytvorenie tejto peňažnej rezervy je viac času.
 Môžeme ju potom použiť na náročnejšiu dovolenku, investíciu do bývania, alebo nečakané výdavky spojené s úrazom či chorobou trvajúcou dlhšie ako 1 rok.
 Výška tejto rezervy by mala byť približne dvojnásobne vyššia ako rezerva krátkodobá.
 Táto rezerva nemusí byť dostupná ihneď, preto ju môžeme uložiť aj dlhodobejšie na sporiaci účet, termínovaný vklad, alebo do rôznych peňažných fondov.
 
Dlhodobá peňažná rezerva
 Výška tejto rezervy a peniaze v nej uložené by mali pokryť náklady na život v dlhšom období ako 5 rokov.
 Tento tretí druh finančnej rezervy je najťažšie a najnáročnejšie vytvoriť.
 Uplatňuje sa na pokrytie nákladov napr. v dôchodkovom veku, alebo na vzdelávanie detí či vnúčat, alebo napríklad pri trvalých následkoch úrazu.
 Pri jej vytváraní je vhodné sa obrátiť na odborníka na investície kapitálového trhu.

Peniaze

POCHYBNOSTI HYPOTÉKY

Výška sadzieb          Je úplná pravda, že hypotéka s najnižšou úrokovou sadzbou ešte neznamená pre klientov, že je táto hypotéka najvýhodnejšia. Vždy je potrebné si zistiť aj ostatné podmienky, ktoré Vám umožnia danú hypotéku získať.

Medzi veľmi dôležité patria poplatky a to nielen tie priamo uvádzané, ale predovšetkým tie skryté, ktoré nemusia byť na prvý pohľad tak viditeľné. Okrem poplatkov, môže byť aj napríklad rizikovým faktorom rôzne pripoistenia, ktoré vo finále celú hypotéku značne zdražia.
procenta hypotéky
Niektoré finančné ústavy ponúkajú síce najnižšiu úrokovú sadzbu, ale tá je podmienená dohodnutím ďalších finančných produktov. Preto je potrebné ponuky jednotlivých bánk riadne porovnať.
 
Poplatky       Hypotéka je veľmi individuálny a osobný obchod a preto je dôležité s bankami hovoriť a konať. Obzvlášť keď už dnes je na trhu veľa finančných produktov bez poplatku.
Najbežnejším poplatkom je poplatok za mimoriadnu splátku mimo fixačné obdobie. U niektorých môže poplatok predstavovať až desiatky percent z výšky mimoriadnej splátky. Potom sa veľmi podstatne zvýši zdanlivo nízka úroková miera.
V prípade mimoriadnych zdravotných dôvodov a pri mimoriadnej splátke by mali banky podľa
Občianskeho zákonníka, poplatky odpúšťať.
 peníze na bydlení
Nejasné podmienky             Tu platí jednoduchá poučka, že človek má podpisovať len to, čomu riadne rozumie a čo pochopil. Pri nejasnostiach je vhodné si nechať všetko riadne vysvetliť buď priamo v banke, alebo nezávislým poradcom.
 
Súhlas banky s prenájmom            Niektoré banky trvajú na svojom súhlase s prenájmom zástavovej nehnuteľnosti. Je lepšie banke všetko včas nahlásiť, než sa vystaviť sankciám za porušenie dohodnutých podmienok, alebo okamžité vypovedanie a splatenie celej hypotéky.
 

Dátum konca fixácie           Dátum fixácie si vždy dôkladne overte a zapíšte. Dátum fixácie totiž nemusí byť zhodný s dňom, podpisu zmluvy. U niektorých bánk nie je tento dátum priamo uvedený a musí sa dokonca aj dopočítať.