keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Kde sa dá zarobiť najviac ?
Peniaze

Kde sa dá zarobiť najviac ?

·         Platy Slovákov v poslednej dobe zvyšovali. Je to aj najmä vďaka minimálnej mzde ktorá sa dostala na hodnotu 480 eur. A však stále to je pre Slovákov málo. Však Tento článok musíte brať s rezervou a ide len o môj osobný názor.
 mince a bankovky
»         Pracujeme v rôznych v okresoch v krajoch na rôznych pracovných pozíciách v rôznych odvetviach. Avšak Nie v každých odvetviach sa dá pekne zarobiť. Poďme sa najprv pozrieť v ktorých odvetviach a pracovných pozíciách sa zarába najlepšie. Hneď na prvom mieste je post prezidenta Slovenskej republiky. Prezident zarába viac ako 5000 eur mesačne. Hneď za ním je premiér A ostatní poslanci. Bežní občania si dobre vedú aj na pozíciách ako sú finančný poradcovia a poisťovací agenti. Mesačná mzda sa pohybuje okolo 2000 eur. V oblasti priemyslu sa dá taktiež veľmi dobre zarobiť. Teda priemysel myslíme automobilov výrobu. Podľa najnovších aktualizácií najlepšie zarába v automobilke Volkswagen V Bratislave. Na rovnakom mieste sú aj administratívny pracovníci či úradníci ktoré poskytujú služby alebo nejaké poradenstvo. Aby Však Tento článok nebol len o tom kde sa dá v akom odvetí zarobiť tak len  na poslednom mieste musím spomenúť že najmenej sa dá zarobiť v stravovacích službách.
 vysypané mince
o    Už vieme ktorých odvetviach sa dá zarobiť Poďme sa pozerať na to V ktorých okresoch či krajoch sa dá zarobiť najlepšie. Pretože Ak pracujete Na pozícii napríklad v administratívnych službách v niektorých okresoch sa Na tejto pozícii zarába menej ako inej časti Slovenska. Tak napríklad v Bratislave na pozícii administratívny pracovník Ako sa dá celkom slušne zarobiť. Ale ak sa však troška pohneme od Bratislavy ďalej zistíme že niektorých okresoch sa na tejto istej pozícii dá zarobiť menej ako v našom hlavnom meste.
 
o    Týmto článkom som len chcel povedať že  je veľký rozdiel ak pracujete vo väčších mestách zarobíte viac aby ste pracovali Na tejto pozícii v našom meste. Či je na záver by som povedal že práca nie je rovnako ohodnotená , a mzda sa nepribližuje tej , ako v iných rozvinutejších  mestách našej malej krajní.