keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Ani nevieme ako, päť euro je preč
Peniaze

Ani nevieme ako, päť euro je preč

Pokiaľ vlastníte tablet či smartfón, určite máte prístup k mnohým aplikáciám a hrám, ktoré sú "free." No nie je to tak doslova pravda. Nemôžem si pomôcť, ale už to pomaly vidia aj ostatní, že tieto "free" hry, poväčšinou strategické, alebo napríklad The Sims /pre Android/ sú viac menej iba rafinovanou aplikáciou, ktorá z ľudí ťahá ich peniaze.
náhled Ipadu

Ako to myslím?

Niektoré hry pre Android, hlavne tie strategické, si síce môžeme stiahnuť zdarma, lenže ak ju spustíme a chceme sa do nej zahrať, nie je to také jednoduché, hra je vyrobená naschvál tak, aby bola zdĺhavá.

Hra sa spustí a my máme pred sebou hraciu plochu, na ktorej máme postaviť rôzne objekty. Lenže každá jedna voľba, každá jedna stavba trvá dlho a hra je teda dosť nudná. Programátori vyrobili hru tak, aby sme mali pocit, že je to naša chyba. Tá hra môže byť vraj zaujímavá, pokiaľ pri každej činnosti použijete diamant, pomocou ktorého sa činnosti a stavba vykonávajú okamžite a teda nemusíme dlho čakať a nudiť sa. Lenže tieto diamanty získate tým, že prispejete výrobcom, povedzme 5 euro. Máte možnosť hrať "free", lenže dajú vám také možnosti ako s prepáčením žobrákovi. Aj keď si diamanty za 5 euro zaobstaráte, je to len obmedzený počet a v konečnom dôsledku platíte za úplne primitívnu a detinskú hru. Tie peniaze sa dajú využiť lepším spôsobom a existujú ľudia, ktorí by si vaše peniaze zaslúžili viac. Už len tých spomínaných 5 euro.

No hry pre Android fungujú na tento spôsob úplne všetky. No pri tých akčných a závodných sa zabavíme aj bez čakania. Ale zasa ak chcete byť rovnocenný s ostatnými a povedzme, rýchlejšie uprgradovať svoje závodné vozidlo, opäť potrebuje spomínané diamanty. A teda opäť zaplatiť výrobcovi. No ale v týchto prípadoch sa to tolerovať dá, pretože hrou sa zabavíme aj keď nezaplatíme. Je to fér. Prispejeme výrobcovi a on nám dá určité možnosti.
mobilní aplikace

Lenže tie spomínané strategické hry a The Sims/ pre Android/ sú bez príspevku skoro nehrateľné. Akonáhle hru spustíte a chcete si ju riadne zahrať, okamžite plaťte. Ale ako vravím, sú to viac menej vyhodené peniaze.