keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Zrušenie hotovosti= zrušenie slobody?
Peniaze

Zrušenie hotovosti= zrušenie slobody?

Stávame sa svedkami určitej zmeny. Peniaze ako hotovosť budú pomaly ale isto nahradené "elektronickými" peniazmi. Takže taká peňaženka vo vrecku sa môže stať minulosťou. Takýmto štýlom prídu určite i praktické výhody, no peniaze nebudú hmatateľné, bude to len číslo v počítači spojené s Vašimi údajmi.
bankovky 500

Nedávno som sa však dočítal šokujúcu informáciu.

V knižnici som si požičal knihu s názvom Totalitní světovláda, od autora Martina Herzána. Toto dielo, ako i samotný autor, sú z pohľadu publicistov kontroverznou témou. No práve táto knižka sa ako-tak dostala na verejnosť a u čítateľov máva veľmi pozitívne ohlasy! Kniha rozpráva o tom, ako je OSN v rukách tej najbohatšej a najmocnejšej americkej elity a je to v podstate ich nástroj, pomocou ktorého sa dokáže každý iný národ i človek podradiť. Takže v podstate pod záštitou pomoci je to vlastne utlačovateľský nástroj. Lenže v demokracii musíte dať všetkému pekný a tolerantný názov i cieľ. No stačí iba na papieri. Tak je na tom i OSN a pod záštitou humanity a boja za demokraciu, sú vlastne fašistami, ktorí budujú svet k podobe záujmu americkej elity. Tak, ako si svet a poriadok predstavuje americká elita a nie ideály ako sloboda či demokracia. To sú len slová na oklamanie a získanie dôvery. Možno sa takáto téma zle číta, možno vyznie šialene, no tá kniha pôsobí vieruhodne a sú tam spomenuté reálne fakty a situácie, postupy,… a skrátka nezdá sa mi to také nepravdivé a šialené, žiaľ, skôr mi to pripadá celkom reálne. Celá podstata je v tom, že podľa autora všetko speje k tomu, že o chvíľu moc prevezme táto americká elita a na nejakú demokraciu zabudneme. Bude totalita amerických boháčov. Podľa autora to tak už je, no ešte sa to nepriznáva oficiálne a ešte stále sa s nami len tak hrajú, ešte to nie je dokončené, no speje to k tomu a v ceste im už takmer nič nestojí.
dívčí pokladnička

Prečo sa sťahuje hotovosť z obehu?

Zatiaľ som síce len na začiatku knihy, no práve téma o elektronických peniazoch mi utkvela v pamäti. V knihe sa dočítame, že každá totalita a režim vznikali najskôr štýlom, kedy zberali všetky údaje o všetkých občanoch. A dnes? To isté. A práve stiahnutie hotovosti z obehu nám zoberie ďalšiu podstatnú časť súkromia. Peniaze budú pod kontrolou. Bude sa dať zistiť čo kupujeme, kedy to kupujeme, koľko momentálne zarábame a samozrejme u každého jednotlivca zvlásť. Skrátka už to nebude, ako keď sme mali peniaze u seba v súkromí. Najstrašnejšou informáciou je však fakt, že peniaze na účte neskryjeme. Veľmi ľahko nám môžu "zmraziť" účet a tým pádom nevhodného občana vlastne zlikvidovať. Samozrejme, ak to uznajú za vhodné. Budeme odkázaní na ich milosť a našu poslušnosť. Demokracia? Totalita!