keyboard_arrow_right
Muži
Muži

„Zlý“ muži

Akurát od včera sa nad tým zamýšľam, prečo nás ženy tak veľmi priťahujú zlý muži. Len si to predstavte vidíte nádherného muža a neviete odolať. Viete, že nie je dobrý a nikdy nebude mužom s ktorým chcete ostať. No napriek tomu vás neskutočne priťahuje. Prečo práve dobré a nevinné dievčatá stále naletia takýmto chlapom. Je to naozaj v nás? Máme niečo, čo ich tak veľmi priťahuje? Určite áno! Pre týchto mužov sme niečo ako magnet. Láka ich, že sme iné ako sú oni, sme pre nich tak nevinné a to ich neskutočne priťahuje.

svaly

Niekedy to nie je zlé byť s takýmto mužom, no musíte vedieť držať si odstup. Mňa osobne niekedy láka ísť s niekým takým von a odviazať sa. S týmito mužmi to totiž ide veľmi ľahko a sú veľmi zábavný. Cítite sa pri nich výnimočne a premeniť sa na sexy ženu je niečo, čo raz za čas potrebujem. Obliecť si niečo neuveriteľne príťažlivé a len tak si vyraziť s krásnym chlapom niekam do baru. To je to, čo ma na tom láka najviac.
Sú úžasný a očarujúci a nám sa podlamujú kolená. Je to niečo celkom iné ako vzťah. V tomto prípade ide o vášeň a nie o lásku. Dominuje tu pocit výnimočnosti a chuť po obdive od ostatných ľudí. S nimi sa cítime tak príjemne a výnimočne. Atraktívne a dobré ženy sú často veľkou výnimkou. Sme niečo ako ohrozený druh, ktorý chcú chlapi získať. Chcú mať pri sebe krásnu ženu, ktorá je navyše veľmi dobrá. Je to pre nich ako zakázané ovocie.

muž

Pre nás ženy to je tiež veľmi príťažlivé, pretože je to pre nás niečo nové. Dobrý chlapci nás jednoducho nezaujímajú, sú pre nás veľmi nudný. Sme radi keď si môžeme chlapa získať a obmotať si ho okolo prsta. Nemáme radi keď je to príliš jednoduché. Myslím si, že je to jednoducho v nás. Máme to v sebe zakorenené. Láka nás to až veľmi na to aby sme odolali. Ani ja to jednoducho neviem, snažím sa ale držať si odstup. Keď som sama a nemám priateľa nevadí mi to, kým v tom nie sú city.

Muži

Muži v uniforme

Ktorí muži sa nám ženám najviac páčia ? Závisí to od mnohých faktorov, ale určite by popredné  miesta rebríčka rôznych vekových skupín dievčat tvorili:

voják

 • Športový inštruktor
 • Požiarnik
 • Vojak
 • Námorník
 • Diplomat

 Na mužoch nás priťahuje veru aj jeho uniforma. Vyzerajú v nej úžasne . Pristane hádam každému mužovi. Aj mužovi, ktorého by ste si inak možno ani nevšimli.
Čím to je ?

 • Čistotou
 • Uhladenosťou
 • Dôležitosťou
 • Nádychom nebezpečnosti
 • Pocit ochrancu
 • Krásou uniformy

Súvisí to aj so silou a zdravým muža. Iba tí najzdravší a najvýkonnejší môžu byť v službách armády, alebo hasičského zboru.
Odjakživa my ženy túžime po rytieroch, princoch na bielom koni, ochrancoch. Sme považované za to jemnejšie a bezbrannejšie pohlavie , ktoré túži byť milované a chránené zároveň.

Muži sa radi štylizujú do roly ochrancov. Doprajme im to milé dámy. Budú sa hrdo vedľa nás vynímať s pocitom ich vlastnej zodpovednosti voči nám. Neberme im úlohu ochrancov, nenúťme sa nasilu do roly feministky. Stratia potom aj galantnosť, ktorú na nich tak milujeme.
 Muži v uniforme – toto je všeobecne špeciálna privilegovaná kasta mužov. Vysoká úroveň intelektuálneho rozvoja, výnimočné zručnosti a schopnosť prežiť, vynikajúce fyzické predpoklady  spojené s neustálym rizikom života, práce a zároveň dýchajú romantikou nebezpečných dobrodružstiev – všetky tieto faktory pôsobia na ženy ako hypnóza.

bojovník

 Slávnostné uniformy , pochody, nástupy , salvy- júj či len naše ženské srdce piští radosťou. Toľká krása !
Zdá sa vám to povrchné ? Nie je ! Veď aj vy, milí muži máte presné typy žien, ktoré sa vám páčia a po ktorých zasa vaše srdce len tak piští.
 Jednoducho je to tak. Niekto sa nám páči a chceme ho za priateľa, za milenca. Iného ale chceme po svojom boku ako otca svojich detí. Verte mi, tu už máme oveľa hlbšie a vážnejšie kritéria.

Muži

Ako si vybrať tie správne hodinky?

Klasické hodinky
Ak hľadáte hodinky k akémukoľvek oblečeniu, rozhodnite sa pre klasické hodinky. Takéto hodinky sú ideálne pre nosenie s formálnym oblečením. Sú zvyčajne vyrobené z kože. Najlepšie možnosti sú hnedá koža a čierna koža, keďže rôznorodé tóny hnedej kože robí ju to obľúbenejšou voľbou. Ak máte tendenciu nosiť čierne kožené topánky a čierny kožený opasok, potom sa rozhodnite pre čierne kožené hodinky. Klasické hodinky nemusia byť drahé, určite môžete zaplatiť viac a rozhodnúť sa pre luxusné hodinky, ale môžete si ľahko kúpiť elegantné a jednoduché hodinky za menej ako 200 eur.

hodinky

Remienky na klasické hodinky
Ako sme už spomenuli, klasické hodinky budú zvyčajne obsahovať kožené remienky a treba sa rozhodnúť, akú farbu chcete. Ale tiež by ste mali venovať pozornosť samotnej koži. Ak si kúpite hodinky, ktoré sú vyrobené z veľmi lacnej kože, nie len to, že budú vyzerať lacno, ale nosiť sa budú tiež na nič. Úspora peňazí na lacnejšej koži sa na začiatku sa môže javiť ako dobrý nápad, ale čoskoro budete musieť úplne znovu investovať do nových remienok alebo rovno nových hodiniek.

Vintage hodinky
Druhé hodinky sú vintage hodinky. Niekoho priťahuje nosiť hodinky s príbehom. Hneď pri kúpe nových hodiniek si väčšina ľudí pomyslí na niekoľko prestížnych značiek hodiniek, ktoré vždy chceli vlastniť (Rolex, Breitling, Tag Huer), ale ich cena je veľmi vysoká. S vintage hodinkami sa dá takéto hodinky získať (pokiaľ vám nevadí, že ich už niekto pre vami používal). Takže ak chcete drahé značky, kúpte si hodinky z druhej ruky.

smartwatch

Praktické hodinky
Tretie sú praktické hodinky , ktoré slúžia účelu. Ak veľa športujete, tak je tento typ hodiniek pre vás ako stvorený. Veľa značiek v tejto dobe spája technické prvky so štýlom, takže veľa praktických hodiniek má dobrý vzhľad. Navrhuje sa ale zamerať skôr na funkciu ako na vzhľad. Nemôžete nájsť praktické hodinky, ktoré sa vám páčia. Kúpte si teda dvoje hodinky, jedny elegantné a druhé praktické. Len preto, že potrebujete mať hodinky, ktoré slúžia konkrétnemu účelu, neznamená to, že ich musíte nosiť aj na špeciálne udalosti, ako napríklad svadba.

Muži

Chyby vo vzťahu očami mužov


Viete aké chyby robia najčastejšie ženy vo vzťahu? Pozrime sa na 10 ženských chýb vo vzťahoch

hádka

1.      Domestifikácia. Doma, keď je žena zvyknutá na svojho muža, prestáva ho fascinovať svojou príťažlivosťou. Domáci župan, strapaté vlasy nerobia ženu atraktívnu a nie je sexy. Veľmi častá chyba toľkých žien.
2.      Neveria. Ak žena neverí mužovi, potom aj on prestane veriť v seba samého. Alebo si nájde takú, ktorá mu bude veriť. Dôvera mužovi je podpora, nedôvera je apatia a pochybnosti.

3.      Predvídateľnosť a večná stabilita. Kedy si naposledy dala svojmu mužovi niečo zo srdca? Mnohé ženy hľadajú stabilitu, to je dobré, ale niekedy je potrebné ju zriediť. Pozvite ho na večeru, prekvapte a robte niečo nové a neobvyklé.
4.      Nedostatok pohody. Ak sa muž so ženou necíti dobre, potom má naliehavú túžbu zdržať sa v práci. Ak doma nie je pohodlie, doma sa vytvára akýsi protest. Do kúpeľne, do baru, k priateľom, do garáže – kdekoľvek, ale hlavne byť z domu!
5.      Nedostatok spoločných cieľov v živote. Ak má človek nejaké životné ciele a žena je úplne iná, potom budú s najväčšou pravdepodobnosťou v budúcnosti ich cesty rozptýlené. Musíme si to vždy pamätať a formulovať spoločné rodinné ciele. Je to veľmi častá chyba vo vzťahoch!

manželství

6.      Nedržte ho v blízkosti svojej sukne. No, nie ste jeho mama! Chce ísť dobiť svet, dosiahnuť isté ciele, ale nenecháte ho: „Drahý, zostaň so mnou, nudím sa.“ A potom sa divíte, prečo v živote nič nedosiahol? Nechajte ho robí to pre vás!
7.      Nepochopenie sebeckosti. Muž môže na prvý pohľad urobiť niečo pre seba a vnímate to ako jeho sebectvo. To ale vôbec nemusí byť tak.

8.      Je to vaša rodina. Mama, ocko, babička, sestra – to už nie je tvoja skutočná rodina, sú to príbuzní, rodina je v minulosti a manžel a dieťa sú skutočná a hlavná rodina. Ak tomu nerozumiete, urobíte najväčšiu chybu vo vašom vzťahu!
9.      Čakanie na náklonnosť a citlivosť. Muži dávajú ženám náklonnosť a cit, ale nemôžu to robiť po celú dobu. Radi by to sem tam počuli aj oni.

10.  Zodpovednosť za šťastný vzťah nesie žena. Žena cíti emocionálne lepšie, od detstva podľa nich študovala vzťahy, zatiaľ čo jej manžel mal ako dieťa úplne odlišné hry. Preto je prenesenie zodpovednosti na človeka obrovskou chybou a spôsobí chaos vo vzťahu! 

Muži

Oddych pre mužov

Ľudia veľmi často vnímajú mužov ako tie silnejšie povahy. Ženy sú pokladané za nežnejšie polovičky a vlastne sa tomu ani niet čo čudovať. Je jasné, že chlap predstavuje niekoho, kto je pre nás obrazom moci, dokonalosti a hlavne sily. No aj takýto typ chlapa občas potrebuje oddych. Či už ste veľkým podnikateľom, alebo pracujete v nejakej firme, určite si občas potrebujete oddýchnuť. Je bez pochyby, že to občas skutočne potrebuje každý človek. Ale aké formy oddychu sú vhodné hlavne pre vás ako pre muža? Pozrime sa na to spoločne. Nikdy neviete či si medzi vybranými nenájdete svoj vyvolený, ktorý budete praktizovať častejšie, ako si teraz myslíte.

záře

Kúpte si psa
Ak máte dostatok času a miesta, určite je to to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť. Keď si kúpite psa, bude vám jasné, že váš život bude o nepoznanie iný. No verte tomu, že je fajn, keď vás doma niekto čaká. Navyše, venčenie psíka je relax, ktorý si obľúbite aj vy. Niet sa absolútne čomu čudovať. Nielen prechádzky, ale aj maznanie sa so psom prináša určite pohodu, ktorú si zaslúžite.

Začnite športovať
Športovanie je pre vaše telo skutočne žiaduce. A hlavne, ak máte prácu, v ktorej neustále sedíte pri počítači. Nemusíte zase chodiť  neustále do posilňovne. Úplne stačí, keď si dáte rýchlu chôdzu. Alebo, keď auto vymeníte za vlastné nohy. Skutočne sa musíte do práce každý deň viezť na aute? Alebo si myslíte, že sa to dá aj inak? Ak tomu veríte, určite to skúste a chodievajte do práce pešo. Skúste taktiež sezónne športy. V zime občas vybehnite na lyže a počas leta plávať.

anděl

Doprajte si wellnes
Ak potrebujete skutočne vypnúť a absolútne nič neriešiť, horúca voda a sauna je určite to, čo vám pomôže. Nemyslíme si, že vám môže pomôcť čokoľvek iné lepšie. Už len ten zvuk bublajúcej vody je skutočne veľmi upokojujúci. Neveríte, skúste to. Určite to oceníte, okrem toho je v dnešnej dobe už skutočne veľa miest, kde môžete relaxovať.

Muži

5 dôvodov, prečo je lepšie byť mužom

Každá z nás si občas povie alebo pomyslí: „Prečo nie som radšej chlap?“ Však? V tejto téme sa zhodneme, že občas by sme sa najradšej dali preoperovať alebo sa rovno prevtelili. Pretože preoperovanie všetky problémy nerieši.

různí muži

1.       Nerodia v ukrutných bolestiach, nemajú mesiačiky
Ich prínos na počatí dieťaťa je len pri samotnom akte. Všetko ostatné týkajúce sa tehotenstva, pôrodu a starostlivosti v prvých šiestich týždňoch je dané na starosť ženy. Muž si svoju robotu vykoná a ďalej nerieši. Takisto sa nemusia každý mesiac trápiť pri neznesiteľných alebo mierne znesiteľných bolestiach. Odpadá im starosť s nákupom vložiek, či tampónov. Na kúpalisko s kamošmi môžu ísť kedykoľvek a aj pohlavný styk môžu mať kedykoľvek chcú.

kravata

2.       Svadobné prípravy sa dejú samé od seba
Takisto ako v prvom prípade, chlap urobí prvý krok – požiada ženu o ruku. A tým to väčšinou preňho končí. Žena chce mať všetko dokonalé a preto naplánuje, vybavuje a dolaďuje každý detail, ktorý by mohol ohroziť ich rozprávkovú svadbu.

3.       Rýchlejšie schudnú a nepriberajú tak rýchlo
Mužský organizmus funguje inak ako ženský. Mužské telo tvorí viac svalov ako ženské. Muži sú viac fyzicky vyťažený v práci, ako my ženy. Preto tak ľahko nepriberú na váhe. Hýbu sa viac ako my a menej z nich robí v kancelárii za počítačom. Ak robia, tak im chýba pohyb a snažia sa ho dohnať v posilňovni. Na čo my ženy máme príliš veľa starostí a menej krát sa k tomu dokopeme (česť výnimkám).

model

4.       Nič ich netrápi
Za istých okolností by sme mohli povedať, že je to zlá vlastnosť, ktorú by sme nechceli. Ale za týchto okolností (že chceme byť mužom) je to perfektná vlastnosť. Veď predstavte si, že by vás netrápilo, prečo sa vás opýtali, či ste pribrali alebo prečo ešte nemáte deti. Mali by ste to „na háku“. Alebo, keby ste tak vedeli vypnúť telefón a nemyslieť na to, čo sa udeje, keď vás bude niekto zháňať. Oddychovať aj bez toho, aby bolo všetko navarené, upratané, vyluxované… Jednoducho – život gombička. Aj takí sú muži…

5.       Nemusíte spať vedľa chlpatého zadku
Trochu vtipu na koniec. Samozrejme až na pár výnimiek.

Muži

Muži – cieľavedomosť a tréning

Skôr ako muži začnú cvičiť si prejdú to čo je potrebné kým sa vyberú prvýkrát do fitnescentra alebo do skupiny, ktorá holduje nejakému športu. Pred desiatimi cvičenia je vhodné dať si skontrolovať zdravotný stav a teda muži túto skutočnosť v súčasnosti už sa nedávajú menej ako v minulosti. Sú si vedomý následkov nesprávneho a nekvalitného cvičenia namáhania tela. Individuálny tréningový plán zohľadňuje ich zdravotný stav. Taktiež nevynechal ani na začiatku poradu v certifikovaným trénerom a rešpektuje ho rady ohľadom výberu vhodných cvikov a techniky cvičenia. Trénerom si určite si ciele dlhodobé a krátkodobé, ktoré chcú dosiahnuť.

muž

Taktiež na začiatku si stanovia časový harmonogram tréningu. Ide teda fázy Kedy je potrebné telo rozohriať kvalitne, teda tak aby nedošlo k úrazu. Následne by mal tréning pozostávať zo zariadenia v rozpätí 10 minút, úvodného strečingu a dynamickej rozcvičky. Táto časť tiež v v trvaní piatich až desiatich minút a samotného posilňovania, ktoré trvá 30 až 45 minút a následne aj rovnej činnosti záverečnej strečingovej časti.

Taktiež s trénerom si muži určujú frekvenciu tréningu. Keďže vyformovanie tela si vyžaduje čas a trpezlivosť, môžeme povedať že sú naozaj cieľavedomejší a orientovaný na dlhodobé ciele. Frekvencia tréningov závisí od stupňa trénovanosti, čiže začiatočníci začínajú na tréningu jeden až dvakrát týždenne systéme celé telo a kondičné cvičenie. Trénovaní jedinci pristupujú ktoré nikam 3 až 5 krát týždenne z nutnou a dostatočnou regeneráciou. Muži si aj uvedomujú že tréning v posilňovni nie je súperenie, ale ide predovšetkým správnu techniku cvičenia a neprestane nie svojich schopností.

chlap

Muži sa môžu častejšie stretnúť s bolesťami a zo zlým držaním tela, pričom môžu mať skrátené a stuhnuté svaly, preto je v prvých mesiacoch začiatočníkov najdôležitejšie posilňovať takzvanú oblasť svalového korzetu, a teda brušné svaly, spodnú časť chrbta a sedacie svaly.

Muži

Ako elegantne nahodiť oblek

Pri obleku rozhoduje veľa faktorov, ako je strih, farba, vzor, látka, počet gombíkov, zapínanie, druh, dĺžka,… Podľa dnešných trendov je ideálny oblek štýlu slim-fit (užší strih). Obleky s vypchávkami na pleciach a pod. sú už dávno pasé. Medze vkusu sa nekladú: matný, lesklý, hnedý, sivý,…Čierny oblek sa viac hodí na pohreby a smútočné akcie. Látka, či už matná alebo lesklá, by mala byť kvalitná. Nie tak pre vizáž, ako pre tvoje pohodlie v každom počasí. Kvalitné látky v daždi naskrz nepremoknú a v zime zahrejú.

kravata

Pravidlá nosenia obleku

1. Oblek by mal byť jednej farby a bez vzorov. Maximálne dovolené sú pásiky, ale ani tie by nemali by príliš výrazné.
 
2. Nohavice by mali siahať po začiatok opätka topánok. Pri sede by sa nemali vyhrnúť tak, aby bolo vidno ponožky.
 
3. Pri saku je bežné a odporúčané jednoradové zapínanie, avšak mužom, ktorí cvičia sa odporúča dvojradové – pre zvýraznenie postavy
 
4. Počet gombíkov je lubovoľný. Pri kráčaní alebo státi by mal byť spodný gombík rozopnutý.
 
5. Rukávy saka by mali byť tak dlhé, aby bolo vidno rukáv košele (najviac štyri centimetre).
 
6. Vesty sa dnes už k úzkym oblekom nenosia, nie sú však vylúčené. Pokiaľ siahnúť po veste, tak by mala byť rovnakej farby ako oblek a mala by siahať po opasok, resp. pás nohavíc.
 
7. Kvalitný oblek je z vlnených alebo hodvábnych materiálov. Kvalitný vlnený oblek býva označený slovom Super a číslom. Čím je toto číslo vyššie, tým je jemnejšia a kvalitnejšia jeho látka. Obleky vyrobené zo 100 % vlny sú krčivejšie, ale je vidieť ich vysoký štandard.

8. Dĺžka saka pri pánskom obleku je omnoho dôležitejšia ako si mnohí myslia. Dobrá dĺžka oblekového či športového saka sa pohybuje v oblasti pásu, najideálnejšie sa sako končí v bode, kde sa začína krivka vášho zadku obracať späť dovnútra, teda v jeho pomyselnom vrchole.

oblek

Najdôležitejšie pravidlo na záver: oblek musí dokonale padnúť. Nesmie byť príliš voľný alebo obtiahnutý.

Muži

Rozchod pre muža nie je jednoduchý!

Keď som sa ľudí pýtala, čo ich prvé napadne pod pojmom rozchod, takmer okamžite si predstavili ženu, ktorá ho absolútne nezvláda. Áno, je pravda, že žena je oveľa citlivejšie stvorenie ako muž, no ani oni nie sú z kameňa. Urobila som menší prieskum a vy si teraz môžete prečítať niekoľko odpovedí na otázku: Ako muž vníma rozchod?
 držení se za ruce
–          Michal, 24 rokov
Keď som sa Michala opýtala na to, ako vníma rozchod, jeho prvá reakcia bola, že je momentálne šťastne zadaný, ale tvrdí, že keď mal asi 16 rokov, bol hlúpy a rozchod bral ako oslobodenie. Teraz to však vníma úplne inak. „Keď príde rozchod, tak to bude koniec určitej časti môjho života. Krásnej časti môjho života. Lebo nikdy som nebol tak zaľúbený, ako som teraz. A viem, že tie vzťahy, ktoré som mal v minulosti, to nebola láska. Bolo to len také, že budeme spolu a uvidíme. To, čo je teraz je niečo úplne iné, takže rozchodu sa veľmi bojím a nechcem aby niečo také nastalo.“
 
–          Lukáš, 24 rokov
Lukáš sa nad svojou odpoveďou najskôr chvíľu zamýšľal. „Keď nastane rozchod, snažím sa hlavne nebyť sám. Stále som s chalanmi, aby som nemyslel na to, že už nie sme spolu. Časom to ale prejde a príde iná.“
 kluci na molu
–          Pavol, 24 rokov
Pavol nad svojou odpoveďou dlho nepremýšľal a rozchod hneď rozdelil do dvoch skupín. „Sú dve skupiny rozchodov a to normálny rozchod a nenormálny. Normálny rozchod nastáva vtedy, keď vám to neklape. Vtedy je to v poriadku a je fajn zostať iba kamarátmi. Druhý ale vnímam tak, že keď je dievča ľahké a podvedie ťa, vtedy ju naozaj neznášam a prajem jej len zle.“
 
–          Juraj, 22 rokov
„So mnou sa žena nerozišla, skôr ja s ňou, tak neviem, či dokážem na to správne odpovedať. Ale určite by ma to trápilo. Premýšľal by som nad tým, kde sa stala chyba a či sa nedá napraviť. Ak náhodou nie, snažil by som sa už nad tým ďalej nepremýšľať, ale zabudnúť na to.“
 
–          Martin, 26 rokov
Martin na začiatku komentoval moju otázku tak, že je ťažká, a že dosť záleží na tom, aký ten rozchod je. „Rozchody sú vždy dielo dvoch. Nikdy nefunguje hláška "je to iba mnou, nie tebou". Na druhej strane, je to úplne prirodzené. Treba si zobrať dobré spomienky a ísť ďalej. Ľudia stále hľadajú. Keď sa zatvorí jedna cesta, otvoria sa 3 ďalšie.“
 muž s kytkou
–          Patrik, 23 rokov
„Rozchod s dievčaťom vnímam takým spôsobom, ako by mi niekto vrazil nôž do srdca a pootočil ním, aby sa mi tá rana nezavrela. Mávam potom aj niekoľko týždňov až mesiacov výčitky svedomia z toho, čo som mohol urobiť lepšie, čo som spravil zle, a že či by sa ten vzťah nedal ešte nejako zachrániť.“

Muži

Páni tvorstva v pohybe

Muži a šport to je rovnica, ktorá nemá neznáme, ale vždy jasné výsledky. Už malí chlapci milujú pohyb a to hlavne v kolektíve. Potrebujú behať na čerstvom vzduchu, hrajú nepočítane loptových hier, väčšinou im dominuje futbal alebo basketbal.   
synchronizované plavání
                K silnejšiemu pohlaviu jednoducho športovanie patrí. Niektorí trénujú svoju fyzičku až do dospelého veku, kedy sa môžu venovať danému športu aj profesionálne. Chce to ale veľkú výdrž a vytrénovanú silnú vôľu. Nejde iba o telo ale aj o dušu, ktorá je veľmi dôležitá v neustálom súboji s konkurenciou. Niektorí milujú sneh, iní čerstvo posekanú trávu, ale nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí sa najradšej pohybujú vo vode.

Kto sú krasoplavci?

Prvýkrát sa objavili muži ako akvabely na Olympijských hrách v roku 1998.Vtedy to bola obrovská kuriozita. A postupne do tohto športu začalo prenikať čoraz viac mužov.

Pohyb vo vode je dynamický, ladný a tak nádherne plynulý. Väčšina začína ako profesionálny plavci a potom sa ich cesta môže zmeniť. Ako napríklad u Ondreja Cibuľky. Denne cvičil v bazéne, kde sa stretával aj s oddielom akvabel. Moc sa mu páčilo, ako dokážu pracovať ako tím a postupom času sa rozhodol s nimi cvičiť. Sám hovorí: „Nevedel som, ako sa to vyvinie, ale postupom času som zatúžil sa tomuto krásnemu športu venovať na vyššej úrovni."
plavec s brýlemi

Okrem fyzickej kondície je potrebná gymnastická príprava a musíte mať aj veľa naplavané. Potrebujete aj hudobný sluch, aby ste dokázali dokonale splynúť s rytmom a vibráciami skladby, ktorú cítite aj vo vode. Učíte sa ako byť obratný a správne sa hýbať vo vode, pod vodou aj nad vodou. Ide ale aj o veľmi drahý šport, pretože akvabely si musia prenajímať bazény. Nestačí vám teda dokonalý kostým a líčenie.
plavec v bazéně
Najprv začínali do súťaží prenikať zmiešané páry. Synchronizované plávanie v tejto forme sa teší veľkému záujmu hlavne vo Francúzsku a Rusku. U nás ešte toľko pretekárov v tomto športe nenájdeme. Napriek tomu verím, že sa čoskoro aj u nás objaví viac mužov, ktorí preniknú do tancov vo vlnách.