keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Muži – cieľavedomosť a tréning
Muži

Muži – cieľavedomosť a tréning

Skôr ako muži začnú cvičiť si prejdú to čo je potrebné kým sa vyberú prvýkrát do fitnescentra alebo do skupiny, ktorá holduje nejakému športu. Pred desiatimi cvičenia je vhodné dať si skontrolovať zdravotný stav a teda muži túto skutočnosť v súčasnosti už sa nedávajú menej ako v minulosti. Sú si vedomý následkov nesprávneho a nekvalitného cvičenia namáhania tela. Individuálny tréningový plán zohľadňuje ich zdravotný stav. Taktiež nevynechal ani na začiatku poradu v certifikovaným trénerom a rešpektuje ho rady ohľadom výberu vhodných cvikov a techniky cvičenia. Trénerom si určite si ciele dlhodobé a krátkodobé, ktoré chcú dosiahnuť.

muž

Taktiež na začiatku si stanovia časový harmonogram tréningu. Ide teda fázy Kedy je potrebné telo rozohriať kvalitne, teda tak aby nedošlo k úrazu. Následne by mal tréning pozostávať zo zariadenia v rozpätí 10 minút, úvodného strečingu a dynamickej rozcvičky. Táto časť tiež v v trvaní piatich až desiatich minút a samotného posilňovania, ktoré trvá 30 až 45 minút a následne aj rovnej činnosti záverečnej strečingovej časti.

Taktiež s trénerom si muži určujú frekvenciu tréningu. Keďže vyformovanie tela si vyžaduje čas a trpezlivosť, môžeme povedať že sú naozaj cieľavedomejší a orientovaný na dlhodobé ciele. Frekvencia tréningov závisí od stupňa trénovanosti, čiže začiatočníci začínajú na tréningu jeden až dvakrát týždenne systéme celé telo a kondičné cvičenie. Trénovaní jedinci pristupujú ktoré nikam 3 až 5 krát týždenne z nutnou a dostatočnou regeneráciou. Muži si aj uvedomujú že tréning v posilňovni nie je súperenie, ale ide predovšetkým správnu techniku cvičenia a neprestane nie svojich schopností.

chlap

Muži sa môžu častejšie stretnúť s bolesťami a zo zlým držaním tela, pričom môžu mať skrátené a stuhnuté svaly, preto je v prvých mesiacoch začiatočníkov najdôležitejšie posilňovať takzvanú oblasť svalového korzetu, a teda brušné svaly, spodnú časť chrbta a sedacie svaly.