keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Páni tvorstva v pohybe
Muži

Páni tvorstva v pohybe

Muži a šport to je rovnica, ktorá nemá neznáme, ale vždy jasné výsledky. Už malí chlapci milujú pohyb a to hlavne v kolektíve. Potrebujú behať na čerstvom vzduchu, hrajú nepočítane loptových hier, väčšinou im dominuje futbal alebo basketbal.   
synchronizované plavání
                K silnejšiemu pohlaviu jednoducho športovanie patrí. Niektorí trénujú svoju fyzičku až do dospelého veku, kedy sa môžu venovať danému športu aj profesionálne. Chce to ale veľkú výdrž a vytrénovanú silnú vôľu. Nejde iba o telo ale aj o dušu, ktorá je veľmi dôležitá v neustálom súboji s konkurenciou. Niektorí milujú sneh, iní čerstvo posekanú trávu, ale nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí sa najradšej pohybujú vo vode.

Kto sú krasoplavci?

Prvýkrát sa objavili muži ako akvabely na Olympijských hrách v roku 1998.Vtedy to bola obrovská kuriozita. A postupne do tohto športu začalo prenikať čoraz viac mužov.

Pohyb vo vode je dynamický, ladný a tak nádherne plynulý. Väčšina začína ako profesionálny plavci a potom sa ich cesta môže zmeniť. Ako napríklad u Ondreja Cibuľky. Denne cvičil v bazéne, kde sa stretával aj s oddielom akvabel. Moc sa mu páčilo, ako dokážu pracovať ako tím a postupom času sa rozhodol s nimi cvičiť. Sám hovorí: „Nevedel som, ako sa to vyvinie, ale postupom času som zatúžil sa tomuto krásnemu športu venovať na vyššej úrovni."
plavec s brýlemi

Okrem fyzickej kondície je potrebná gymnastická príprava a musíte mať aj veľa naplavané. Potrebujete aj hudobný sluch, aby ste dokázali dokonale splynúť s rytmom a vibráciami skladby, ktorú cítite aj vo vode. Učíte sa ako byť obratný a správne sa hýbať vo vode, pod vodou aj nad vodou. Ide ale aj o veľmi drahý šport, pretože akvabely si musia prenajímať bazény. Nestačí vám teda dokonalý kostým a líčenie.
plavec v bazéně
Najprv začínali do súťaží prenikať zmiešané páry. Synchronizované plávanie v tejto forme sa teší veľkému záujmu hlavne vo Francúzsku a Rusku. U nás ešte toľko pretekárov v tomto športe nenájdeme. Napriek tomu verím, že sa čoskoro aj u nás objaví viac mužov, ktorí preniknú do tancov vo vlnách.