keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Ako si vybrať tie správne hodinky?
Muži

Ako si vybrať tie správne hodinky?

Klasické hodinky
Ak hľadáte hodinky k akémukoľvek oblečeniu, rozhodnite sa pre klasické hodinky. Takéto hodinky sú ideálne pre nosenie s formálnym oblečením. Sú zvyčajne vyrobené z kože. Najlepšie možnosti sú hnedá koža a čierna koža, keďže rôznorodé tóny hnedej kože robí ju to obľúbenejšou voľbou. Ak máte tendenciu nosiť čierne kožené topánky a čierny kožený opasok, potom sa rozhodnite pre čierne kožené hodinky. Klasické hodinky nemusia byť drahé, určite môžete zaplatiť viac a rozhodnúť sa pre luxusné hodinky, ale môžete si ľahko kúpiť elegantné a jednoduché hodinky za menej ako 200 eur.

hodinky

Remienky na klasické hodinky
Ako sme už spomenuli, klasické hodinky budú zvyčajne obsahovať kožené remienky a treba sa rozhodnúť, akú farbu chcete. Ale tiež by ste mali venovať pozornosť samotnej koži. Ak si kúpite hodinky, ktoré sú vyrobené z veľmi lacnej kože, nie len to, že budú vyzerať lacno, ale nosiť sa budú tiež na nič. Úspora peňazí na lacnejšej koži sa na začiatku sa môže javiť ako dobrý nápad, ale čoskoro budete musieť úplne znovu investovať do nových remienok alebo rovno nových hodiniek.

Vintage hodinky
Druhé hodinky sú vintage hodinky. Niekoho priťahuje nosiť hodinky s príbehom. Hneď pri kúpe nových hodiniek si väčšina ľudí pomyslí na niekoľko prestížnych značiek hodiniek, ktoré vždy chceli vlastniť (Rolex, Breitling, Tag Huer), ale ich cena je veľmi vysoká. S vintage hodinkami sa dá takéto hodinky získať (pokiaľ vám nevadí, že ich už niekto pre vami používal). Takže ak chcete drahé značky, kúpte si hodinky z druhej ruky.

smartwatch

Praktické hodinky
Tretie sú praktické hodinky , ktoré slúžia účelu. Ak veľa športujete, tak je tento typ hodiniek pre vás ako stvorený. Veľa značiek v tejto dobe spája technické prvky so štýlom, takže veľa praktických hodiniek má dobrý vzhľad. Navrhuje sa ale zamerať skôr na funkciu ako na vzhľad. Nemôžete nájsť praktické hodinky, ktoré sa vám páčia. Kúpte si teda dvoje hodinky, jedny elegantné a druhé praktické. Len preto, že potrebujete mať hodinky, ktoré slúžia konkrétnemu účelu, neznamená to, že ich musíte nosiť aj na špeciálne udalosti, ako napríklad svadba.