keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Zmena maličkého bytu na priestranný
Bývanie

Zmena maličkého bytu na priestranný

Zmeniť maličký bytík s pár štvorcovými metrami rozlohy na priestranný chce veľa dobrých nápadov a využitie priestoru na originálne riešenia, aby byť dýchal pohodovou atmosférou. 36 m2 je rozloha bytu, ktorý tvorí len kuchyňa, izba, maličká kúpeľňa a chodba, takže dispozícia veľké možnosti na zmenu neponúka.
 
věšák

  • Ideálne je, ak je byt orientovaný na dve svetové strany tak, že svetlo prechádza celým priestorom a vytvára dojem voľnosti. Aj malý byt musí byť funkčný s dostatkom odkladacích priestorov.

 

  • Na zväčšenie kúpeľne je vhodné murovanú priečku nahradiť sklenenou, čím sa prepojí s kuchyňou a zároveň tam prinesie viac svetla. No zásadou je to s kreativitou veľmi nepreháňať.

 

  • Najdôležitejší je priestor na spanie, ktorý si vyžaduje také riešenie, aby celý byt nepôsobil ako jedna spálňa. Výborným nápadom je sklápacia posteľ, ktorú je možné zakomponovať do skrine, väčšej a vyrobenej na mieru, čím sa zároveň vytvorí priestor na poličky, miesto na uloženie koša na špinavú bielizeň či uskladnenie perín.

 pokojíček

  • Otvoriť priestor sa dá aj vybúraním buď celej priečky alebo len otvoru na medzi obývacou miestnosťou a kuchyňou, presvetlí a otvorí sa tým celý interiér bytu.

 

  • Zariadením bytu je možné šikovne dotvoriť interiér, treba len zvoliť vhodnú sedačku, možno koberec pre pocit tepla a doplniť to obrazmi či modernou knižnicou a tiež predmetmi na poličkách, ktoré budú tvoriť spomienkové a osobné veci majiteľa.

 

  • Kvalitné materiály ako je napríklad drevo patria síce medzi drahšie, ale na vytvorenie útulnej atmosféry v byte sú dôležité.

 

·Zaujímavé je spojenie moderného s tradičným, ktoré vytvorí v byte funkčné jadro. Podstatou je jeho funkčnosť, oživujúci faktor doplnkov a zaujímavé nábytkové solitéry.

 

  • Dôležité je do bytu priniesť osobný prvok, niečo, čo majiteľa charakterizuje, je to pre príjemné bývanie naozaj podstatné.

 koberec

·Vytvoriť domácu pohodu dokáže kombinácia nenápadného s extravagantným, nového s tradičným, sú to riešenia, ktoré majú recept na domácu pohodu aj na 36 m2.