keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Správne krmivo pre psa
Zvieratá

Správne krmivo pre psa

Pokiaľ sa chystáme zaobstarať si domáceho miláčika, je potrebné vopred si pripraviť nejaké jedlo preňho. Pokiaľ ide o šteniatko tak šteňacie granulky, v prípade väčšieho psa iné. Nie je to však také jednoduché. Keďže psíkovi chceme dopriať čo najzdravší vývin, chutnú stravu a výživu, dostatok energie na šantenie a krásnu lesklú srsť musíme hľadieť pri výbere toho správneho krmiva na isté hodnoty.

granule
 
Keďže pes je mäsožravec, jeho strava by mala obsahovať čo najviac mäsa, bielkovín. Nie je vhodné kupovať hneď prvé, čo nám padne do ruky pretože by mu to mohlo viac ublížiť. Pes zje takmer všetko, ale nevie čo mu uškodí a čo naopak. Niektoré psy sú dokonca vychovávané na metóde BARF. Ide o metódu kŕmenia takmer výhradne len surovým mäsom. Tomu sa ale môžeme venovať nabudúce. Na balení granúl musím hľadať pojem OBSAH MASA. Mala by sa nachádzať na prvom mieste v zložení. To nie je jediné podstatné. Dôležité je tiež, aby bolo určené o aký druh konkrétne sa jedná. Nie len mäso, ale napríklad kuracie alebo iné. Vyhnúť sa treba granuliam, ktoré obsahujú sóju alebo čokoľvek súvisiace s ňou. Nie je vhodná.
 
Psy však okrem bielkovín potrebujú v menšom množstve aj vlákninu, cukry, minerály a samozrejme vitamíny. Vlákninu v strave psa by mali zastupovať obilniny, ryža a zemiaky. Cukry im môže dodať ovocie a zelenina. Čím rozmanitejší výber, tým lepšie. Granule sa taktiež líšia v závislosti od plemena a veku psa. Iné granule potrebujú šteňatá, iné dospelé kastrované/sterilizované psy, iné psí seniori. Pozorne dbajte na výber granúl pre vášho miláčika, vo výnimočných prípadoch by ho váš omyl a nerozvážnosť mohli stáť aj život.

jídlo
 
1Náklady

Popravde, pokiaľ chcete pre svojho domáceho miláčika to najlepšie, budete zrejme musieť siahnuť trocha hlbšie do vrecka. Zvyčajne platí – čím vyššia kvalita, tým vyššie náklady na jeho výrobu a tým pádom je vyššia aj konečná suma. Rôzne e-shopy ponúkajú pri nákupe väčšieho množstva granúl rôzne zľavy či dokonca predmety k nákupu zdarma. Platí tiež čím menší pes, tým menšie náklady na stravu. Pokiaľ teda nemáte veľké finančné možnosti, odporúčame skôr menšie plemená ktoré toho teda zjedia rozhodne menej.