keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Spoločnosť Chevrolet začala predávať Pickup Trucks v Číne
Auto moto

Spoločnosť Chevrolet začala predávať Pickup Trucks v Číne

Spoločnosť Chevrolet začne predávať pickupy Colorado a Silverado v Číne v prvej polovici budúceho roka. Oznámené to bolo začiatkom tohto roka na autosalóne v Guangzhou v roku 2016 v južnej Číne. Ostatní výrobcovia, napríklad Ford, plánujú urobiť ten istý krok smerom k oficiálnemu predaju, aj keď sa až doteraz predaj uskutočňoval iba v šedej zóne.

auto

Preteky s časom už prebiehajú, pretože americkí výrobcovia musia vstúpiť na oficiálny trh pred zvoleným prezidentom urobiť akýkoľvek krok. Predaj v Číne bol skôr organizovaný. Automobilka odmietla predávať, bez ohľadu na to na požiadanie, z trhu v Číne. Kupujúci pristúpili priamo k obchodníkom v USA, ktorí prerušovali celú časť oficiálneho distribučného reťazca. Takto všetci účastníci zarobili veľa príjmov, takže GM a Ford nechceli prísť o veľké príjmy.

Je neskoro pre GM a Ford v Číne?
Situácia po voľbách v USA je stále nejasná, pretože zvolený prezident Donald Trump začal zmäkčovať svoj tón. Napriek tomu si nie je istý, čo sa stane s jeho sľubom počas predvolebnej kampane, že vyhlási Čínu za "manipulátora meny", čo následne znamená, že 45% dovozná sadzba pre čínske tovary bude zahrnutá do akcie.

V tomto momente sú oficiálne vyhlásenia oboch strán po prvej schôdzi primerané. Napriek tomu Čína bude nasledovať situáciu a zodpovedajúcim spôsobom reagovať. Globálnym časom sa blíži vláda, už o nej píše, v článku s názvom "Will Trump začne obchodnú vojnu proti Číne?". Nepripísaný autor napísal: "Ak Trump uloží čínsky dovoz 45-percentnú sadzbu, Čína-Spojené štáty americké. obchod bude paralyzovaný. Čína potom prijme prístup typu tit-for-tat. Dávka príkazov Boeingu bude nahradená spoločnosťou Airbus. USA predaj automobilov a iPhone v Číne utrpí neúspech a dovozy sójových bôbov a kukurice v USA sa zastavia. Čína môže tiež obmedziť počet čínskych študentov študovať v USA "

chevrolet

Silná akcia ovplyvní nový trh pickupov Veľa. V Číne existujú americké automobily vyrábané na mieste a tie dovážané zo Spojených štátov. Lokálne vyrábané autá vyrábané spoločnými podnikmi "Shanghai-GM" a "Changan-Ford", ktoré sú v čínskom vlastníctve 50%. Nie je pravdepodobné, že by ich vláda priamo zasiahla kvôli tisíckam čínskych pracovníkov priamo angažovaných a prostredníctvom dodávateľských a distribučných sietí.
Viac možným scenárom je, že cieľom bude import. Čína by mohla odvrátiť 45% sadzbu za automobily vyrobené v Amerike. To by Chevroletovi veľmi neublížilo. Len jeden z desiatich, ktoré predávajú, je import. Takisto by to zabíjalo akúkoľvek šancu na to, aby nové dodávkové vozíky boli úspešné; mali by byť príliš drahé.