keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Priveďte svoje steny k životu
Bývanie

Priveďte svoje steny k životu

Z času na čas sa stane, že máme silnú potrebu zmeniť niečo v našom bývaní. Nemusí isť hneď o veľkú rekonštrukciu. Stačí ak zmeníte odtieň steny v nejakej z izieb a váš priestor naberie nový dych. Namiesto minutých peňazí na drahé rekonštrukcie si tak kúpte radšej niečo iné.
Zmeniť vzhľad svojich stien môžete dvoma spôsobmi.

Buď to steny vymaľujete alebo na ne nalepíte tapetu. Pri oboch platí, že je dobre dať od steny preč všetok nábytok a prípadne ho aj prikryť fóliou. Nechte predsa aby sa vám farba alebo lepidlo dostalo na miesta, z ktorých to ide veľmi ťažko dole. Fóliou alebo novinami si prikryte taktiež aj podlahu.
bílá chodba

Pustime sa do maľovania

Pri maľovaní hra dôležitú úlohu prvý náter. Je dobré ho spraviť pomocou penetráku a to hlavne v prípade ak chcete z tmavej farby spraviť svetlú. Penetrácia je vhodná aj preto, aby sa farba na stene vsakovala rovnomerne a tak sa zabraní vzniku nepekných fľakov.

Potom nasleduje samotné natieranie farbou. Dbajte na to, aby ste farbu, ktorá sa riedi vodou aj rovnomerne zriedili. Na stenu naneste toľko vrstiev, aby ste prekryli všetky časti pekne rovnomerne. Na nanášanie farby použite veľký maliarsky štetec, prípadne maliarky valček. Výber je na vás. Ak ste v minulosti steny nemaľovali, na začiatku je dobré použiť štetec a na poslednú vrstvu valček, aby steny ostali pekne hladké.
štětce od barvy

Otapetujte si stenu

Ak ste sa rozhodli vytapetovať steny, skúste porozmýšľať, či ich chcete v izbe tapetovať všetky, alebo len jednu. Ak si vyberiete len jednu, bude to esteticky vyzerať lepšie a vaša izba nebude vyzerať preplnene.

Na tapetovanie používajte kvalitné lepidla, pretože čím je tapeta ťažšia a viac savejšia, potrebujete silnú vrstvu lepidla. Tapetujte stále od okna – to znamená od smeru odkiaľ prichádza svetlo. Ak sa na tapetovanie stien necite, radšej si zavolajte odborníka, aby ste sa vyhli zbytočným nepríjemnostiam ako  tapeta nalepená dokríva alebo ušpinená od lepidla.