keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Peniaze a mladosť
Peniaze

Peniaze a mladosť

Idú vôbec tieto dva pojmy dokopy? Mladí ľudia to totiž v dnešnej dobe ani zďaleka nemajú také ľahké ako by sa možno na prvý pohľad mohlo zdať. Hlavným problémom pre nich môžu byť najmä peniaze. Je ich nedostatok, najmä ak sú ešte študentmi a nemajú toľko možností zarábať si. Majú na výber brigády, kde však ale nemajú príležitosť zarobiť si príliš veľa. Tu nastáva problém v tom, že ak dvaja mladí ľudia spolu tvoria pár, ale ešte stále študujú, len ťažko si dokážu zarobiť na budúce spoločné bývanie. V tomto prípade teda rozhodne nejdú dohromady.

pokladnička

Aj keby sa veľmi snažili, nedá sa to zvládnuť. Určite môžu po štúdiu ísť do zahraničia, aby si čosi zarobili a našetrili na nový dom alebo byt, ale ani zďaleka to nie je také jednoduché. Skrátka, mladým nie je dopriate tak, ako by bolo vhodné a niekedy to môže zájsť až k rozpadu vzťahu. Veľa mladých túži aj po osamostatnení, ale v prípade, že sú ešte stále na univerzitách, nemajú možnosť odísť od rodičov, aby sa o seba začali starať sami. Internát tento problém veľmi nerieši, pretože peniaze naň stále poskytujú rodičia, aj keď nie v každom prípade to vždy platí. Niektorí mladí ľudia zvládajú aj prácu popri štúdiu, ale potom môže dochádzať k tomu, že neštudujú plnohodnotne a ani prácu nerobia na sto percent.

dluhy

No bez peňazí sa v dnešnej dobe ľudia nepohnú, pretože ich všade potrebujú. Neexistuje miesto, kde by sa človek zaobišiel bez peňazí. Za každých okolností musí mať pri sebe aspoň toľko, aby prežil. Hlavný problém tohto celého vidím v tom, že mladí majú problém s osamostatnením. Radi by odišli od rodičov, vyleteli z hniezda a veľmi radi by sa už starali sami o seba, ale nie je im dopriate. Skrátka to tak vôbec nefunguje, čo je skôr na škodu, hlavne pre mladých. Aj keď si to mnoho ľudí priznať nechce, peniaze sú potrebné, či sa nám to páči alebo nie. Jednoducho žijeme v takej dobe, kde sa bez nich nezaobídeme ani keby sme veľmi chceli. A s tým sa už pravdepodobne nič robiť nedá, ostáva nám jediné – zmieriť sa s tým.