keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Pekné zdravé opálenie
Ženy

Pekné zdravé opálenie


Nezabúdajme na to, že pomaly ďalej zájdeš. Toto pravidlo platí najmä v prípadoch keď sme nedočkaví a chceme všetko hneď. Takýto prístup ale môže byť pri opaľovaní veľmi nebezpečný. Najmä, medzi 12-15 hodinou, kedy sú slnečné lúče najsilnejšie.

nohy

·         Nikdy nezabúdajte so sebou nosiť opaľovací krém! A to nie len keď sa opaľujete, ale aj keď idete cez deň von, pretože najviac sa opálite vtedy, keď to nerobíte cielene.
·         Slnko nám samozrejme prospieva, ak si ho doprajeme v rozumnom množstve. Nezabúdajte však na to, že príliš dlhý pobyt na slniečku na práve opačný účinok na naše zdravie!
·         Aby ste svoju pokožku opálili, nemusíte sedieť na priamom slnku, pretože vás opáli aj v tieni. Preto, aj keď sa zdržiavate iba v tienistých priestoroch, aj tak si so sebou vezmite opaľovací krém!

relayx

·         Je známe, že slnko pokožku vysušuje. Nezabúdajte teda ako na dvojnásobný pitný režim, tak aj na dvojnásobnú hydratáciu pokožky.
·         Vždy po opaľovaní natrite svoju pokožku krémom po opaľovaní. Ak radi používate skôr prírodné produkty, skúste napríklad zainvestovať do Bio kokosového oleja, ktorý je výbornou a hlavne účinnou náhradou za chemický krém.
·         Slnečné lúče sú zdrojom vitamínu D, ktorý potrebujeme pre správne fungovanie organizmu. Jeho nedostatok spôsobuje množstvo fyzických, ale aj psychických ochorení, ako napríklad depresiu.

opalování

·         Tak ako pokožku, aj vaše vlasy slnko vysušuje a odoberá im na kráse, preto si ich pred slnením aspoň zopnite gumičkou. Ak tak nespravíte alebo len zabudnete, dodajte im potrebné vitamíny dodatočne.
·         Čo však robiť v prípade, ak aj napriek všetkým opatreniam si pokožku spálite? Vážne spálenie pokožky je veľmi nezdravé a nepríjemné. Môže vám priniesť horúčky a dokonca aj mierne popáleniny! V takomto prípade musíte pokožku doslova schladiť. Skúste studené obklady, veľmi účinný je aj krém s panthenolom, ktorý je veľmi dôležitý na udržiavanie zdravej pokožky, nechtov aj vlasov.