keyboard_arrow_right
Nákupy
Nákupy

Základná výbavička


Či už na internete alebo v literatúre, ktorá sa venuje materstvu a rodičovstvu nájdu rodičia množstvo rôznych zoznamov, ktoré obsahujú všetko potrebné, čo by  mali doma mať pripravené pred príchodom bábätka. Treba si ale uvedomiť, že nie všetci sú rovnakí a nie všetci musia zaručene využiť všetko, čo v týchto zoznamoch nájdu. Každý by sa mal riadiť podľa vlastného úsudku a „overené“ internetové stránky brať ako inšpiráciu či určitý model, podľa ktorého si výbavičku nakúpia a podľa možnosti si nákupný zoznam aj prispôsobia podľa vlastných potrieb. Čo by teda taká základná výbavička pre bábätko mala obsahovať?

body

Oblečenie
Medzi oblečením by nemalo chýbať asi 5 bavlnených košieľok veľkosti 56 až 62, 4 detské bavlnené kabátiky, 5 kusov dupačiek alebo detských kombinéz, 4 body, 4 páry ponožiek, ľahšie bavlnené čiapočky. Ak máte zimné bábätko, prikúpiť musíte teplú kombinézu, aspoň 2 hrubšie svetríky, vlnenú čiapku a rukavičky. Ďalej určite využijete aspoň 2 zavinovačky či podbradníky a niekoľko kusov látkových plienok, aj napriek tomu, že budete požívať jednorazové.

Prebaľovanie a kúpanie
Ak nechcete kupovať prebaľovací pult, zadovážte si aspoň prebaľovacie nepremokavé podložky, plienky pre novorodencov, vlhčené obrúsky a krém proti zapareninám, ktorý tiež určite využijete. Na kúpanie je najvhodnejšia detská vanička alebo vedierko, detské mydlo, olej alebo telové mlieko, 2 osušky, vata, gáza či kozmetické tampóny a dezinfekcia na očistenie pupočnej ranky, vatové tyčinky na čistenie nošteka a uší a samozrejme kefka na vlásky. Na strihanie nechtíkov sú najvhodnejšie zaoblené nožničky, ale  s tým počkajte aj do 6 týždňov, aby bábätku nezačali nechtíky zbytočne zarastať.

Na cesty
Na prechádzky sa vám určite zíde kočík s hlbokou vaničkou, ku ktorému nezabudnite prikúpiť ľahšiu alebo hrubšiu dečku, podľa toho, v ktorom ročnom období sa bábo narodí. V zime nezabudnite ani na fusak a v lete zase na sieťku proti hmyzu. Neodmysliteľnou súčasťou výbavičky je aj detská autosedačka, bez ktorej by ste dieťa v aute voziť rozhodne nemali.

miminko
 
Ďalšie položky
Medzi ďalšie položky patria teplomer, odsávačka na hlieny,  odsávačka na mlieko pokiaľ dojčíte a ak nie, tak detské fľašky, náhradné cumlíky, sterilizátor fliaš, kefa na čistenie fliaš či ohrievač fliaš. Bez sterilizátora a ohrievača fliaš sa zaobídete, ak využijete jeden väčší hrniec na sterilizáciu a menší na zohrievanie.
Mať dieťa prináša so sebou množstvo radosti, ale aj starostí a nemalých výdavkov. Ak budete ale nakupovať a vyberať rozumne, nemusí to váš rodinný rozpočet až tak veľmi pocítiť.

Nákupy

Kupujte knihy

Mnoho ľudí si kompenzuje každú jednu depresiu tým, že si niečo kúpia. Ženy väčšinou nakupujú ohromné množstvo oblečenia, ktoré veľmi často nakoniec ani nenosia. Chlapi naopak nakupujú veci do auta, ktoré nepotrebujú. Keď však máte depresiu a máte veľkú chuť si niečo kúpiť, existuje oveľa lepšia možnosť, ako investovať svoje peniaze. Najlepšie, čo môžete pre seba urobiť je, že začnete v depresii nakupovať knihy.
malé dárečky
Áno, možno ste teraz začali prevracať očami a odfrkli ste si, pretože si myslíte, že knihy vám budú skutočne nanič. No to vôbec nie je pravda. Ľudia, ktorí milujú knihy veľmi dobre vedia, aký na to majú dôvod. Milovať knihy znamená, že milujete umenie. A kupovať ich zase znamená, že umenie podporujete. V každom prípade, míňať peniaze na knihy sú určite peniaze, ktoré sú vhodne investované. Knihy nikdy nevyjdu z módy a nikdy v nich nebudete vyzerať fádne alebo nenápadne. Mnohí muži, ale ženy vám potvrdia, že ľudia, ktorí čítajú knihy sú okrem toho aj skutočne sexi. Nebojte sa toho, vezmite si do ruky knihu a ukážte svetu, že vy na to máte.
staré knihy
Prečo kupovať knihy?
1.       Rozšírite si vašu slovnú zásobu. Nikto sa nechce stretávať s niekým, kto sa nevie vyjadrovať. Platí to ale aj pri zamestnaní. Ľudia, ktorí vedia krásne rozprávať sa na pracovnú pozíciu dostanú oveľa skôr ako tí, ktorí habkajú a nevedia zo seba dostať súvislú vetu. Pamätajte na to.
2.       Buďte inteligentnejší. V knihách sa dozviete určite veľké množstvo vecí, o ktorých ste doteraz nemali ani len tušenia. Pamätajte na to. Nemusíte sa učiť siahodlhé poučky, aby ste pôsobili inteligentne. Keď budete veľa čítať, budete inteligentný prirodzeným spôsobom a nemusíte sa vôbec obávať toho, že by dakto prišiel na to, že to len hráte.

3.       Uniknete do úplne iného sveta. Je veľmi dobré občas sa nechať uniesť svetom, ktorý je úplne mimo toho, ktorý práve žijete. Práve preto sú knihy to, čo vás vytrhne z každej depresie. Pamätajte na to.

Nákupy

Kozmetika na internete

Nakupovanie kozmetiky by sa malo už dávno uzákoniť ako národný šport. Je to totiž nielen radosť, ale aj hotový beh na dlhé trate. Alebo skôr dokonca beh o to, kto skôr stihne vykúpiť celý obchod. Čo sa týka kozmetiky, je naozaj neľahké kupovať ju online, ale veľa ráz človeka zamrzí, keď je v obchode o desiatky eur drahšia, ako na internete. Viete, na čo by ste si mali dať pozor pri nakupovaní kozmetiky online? A čo je naopak na jej kupovaní veľmi výhodné?
 dívka po nákupu
1. Cena
Jedna vec je istá, a to, že na internete nájdete veci oveľa lacnejšie, ako v kamenných obchodoch. Nech sa s vami háda ktokoľvek, je to jednoducho tak. Konečnú cenu vám však nakoniec urobí poštovné. Mali by sme si preto dávať pozor a nakupovať len vtedy, keď chcete zobrať veľmi veľa vecí. Potom väčšinou poštovné úplne odpadne.
 
2. Pozor na poštovné
Keď sme už pri tom poštovnom, nezabudnite si skontrolovať, koľko vás skutočne vyjde. Nie je pravidlom, že je na všetkých stránkach zadarmo. V mnohých prípadoch sa môže stať, že bude samotné poštovné nakoniec oveľa drahšie, ako celý nákup, po ktorom tak veľmi túžite.
 malý dárek
3. Pozor na fake kozmetiku
Fake kozmetika sa rozoznáva naozaj veľmi ťažko, pretože obal býva takmer úplne identický. Ak sa chcete vyhnúť neželanému zisteniu, že ste si objednali nepravú vec, pozerajte recenzie e-shopov, z ktorých objednávate.
 
4. Ako zistiť správny odtieň?
Najúčinnejší spôsob, ako zistiť správny odtieň rúžu, tieňa alebo púdru, či mejkapu je, že prídete do kamenného obchodu, vyskúšate či vám sedí, odpíšete si číslo a odtieň. Možno je to na jednej strane trochu nevhodné a nevkusné, ale keď chcete ušetriť, nič iné sa nedá robiť, no nie? Na internete predsa tie odtiene často nevyzerajú tak, ako by ste si predstavovali, tak prečo to nevymyslieť nejako inak?
 
Dúfame, že vám naše rady aspoň trochu pomohli. Na nakupovanie online by ste si však mali dávať naozaj veľký pozor a nenechať sa oklamať.

Nákupy

Black Friday alias Čierny Piatok

•         Pojem Black Friday už nie je známy iba v USA, ale svoju popularitu v poslednej dobe naberá i na Slovensku. Aj keď nie až v takej extrémnej podobe, no tomu môžeme byť iba radi.

vánoce

Po tomto nákupnom ošiali môžeme vidieť na druhý deň množstvo článkov i videí z USA, kedy sú veľké obchodné domy preplnené, ľudia sa idú doslova ušlapať a v priestoroch sa nemôžu ani hnúť. Ak si človek pozrie takéto video z pohodlia domova, určite si pomyslí, že tí ľudia pôsobia strašne hlúpo. Mnohí Američania by mi však možno oponovali, pretože to berú ako šancu nakúpiť skvelé veci za skvelú cenu sebe, svojej rodine, partnerovi/ke a podobne. Takisto možno povedať, že už sa to stalo ich súčasťou a dokonca tradíciou. Veľa Američanov dokonca stojí pred obchodom niekoľko hodín vopred, aby boli prví na rade, nemálo ich pred obchodom aj prespí, iní sa už dnu nezmestia, alebo nájdu iba prázdne pulty.

slevy

Tomu už vravím extrém a myslím si, že u nás to má sympatickejšiu podobu. Alebo možno tie ceny nie sú v porovnaní s platmi až tak extrémne nízke 😀 .
•         To však v tomto článku riešiť nebudem, zamerám sa bližšie na charakteristiku tohto fenoménu Black Friday, ktorý vysokou mierou stúpa na popularite i u nás.

Po slovensky preložené Čierny Piatok je oficiálne známy ako predvianočná nákupná horúčka. Lenže si myslím, že toto označenie je tak trochu mimo, veď to šialenstvo začína o dosť skôr. Bude to zrejme tým, že predajcom sa to oplatí a potešia sa i zákazníci, tak odštartujú oveľa rýchlejšie. Dnes už vravíme o veľkej komerčnej reklame takmer zo všetkých strán. A ľudia rozmýšľajú štýlom, " kto zaváha, nežerie". Takýmto spôsobom sú trochu zmetení a nákupia všetko čo sa dá. Takýto biznis je ako stvorený pre predajcov.

prodejní slevy

Čierny Piatok však možno bližšie spojiť s americkým sviatkom Deň vďakyvzdania. Presnejšie však vravíme o druhom dni, kedy v USA dostanú voľno všetci štátni zamestnanci.

•          Dobrý obchodník vie využiť príležitosť. Dovtípi sa, že práve v ten deň bude veľa ľudí doma a pravdepodobne pôjdu s rodinou na nákup. Treba ich nalákať a predať im v tento jeden deň čo najviac produktov.
No takéto jednodňové šialenstvo sa logicky nezaobíde bez chaosu. V šesťdesiatich a sedemdesiatich rokoch bývali v ten deň , kedy mali všetci voľno a šli nakupovať, preplnené cesty a dopravné zmätky. Pomenovanie Black Friday vymysleli americkí policajti a autobusári, pre ktorých bol tento deň najobávanejším.

Nákupy

7 nápadov na zníženie výdavkov v domácnosti

Každý mesiac treba platiť účty, voda, elektrina, plyn a kúrenie. Každá jedna domácnosť ak chce správne fungovať tieto zálohy platiť musí a nakoniec, raz za rok sa stretávame s preplatkami, alebo nedoplatkami. V snahe znížiť náklady sa často krát obmedzujeme, ale nemusí to tak byť. Stačí len upraviť pár drobností v domácnosti a Vaša spotreba či už elektriny, alebo vody môže ísť nižšie.

žárovka

1. Alternatívny zdroj energie.
Ak máte možnosť prejdite na solárnu energiu. Možno kúpa solárnych panelov odkrojí kus z Vášho rodinného rozpočtu, ale vráti sa Vám to. Každý mesiac ušetríte celkom slušnú kôpku eúr. Okrem toho spôsob výroby tejto energie nijako nezaťaží prírodu.

2. LED žiarovky
Vymeňte v celej domácnosti obyčajné žiarovky za LED žiarovky. LED žiarovky spotrebujú o 90% menej energie ako obyčajné žiarovky a ich životnosť je veľmi dlhá. Vďaka nim si môžete dopriať svetla koľko chcete a nijako Vás to nezaťaží.

solární panely

3. Spotrebiče
Potrebujete novú práčku, alebo chladničku? Vyberajte ju podľa spotreby. Spotrebiče, ktoré sa vyrábajú v dnešnej dobe majú nízku spotrebu energie. Ak aj spotrebič práve nepotrebujete, lebo Vám ešte ten starý funguje, predsa len zvážte jeho výmenu. Isto za nejaký čas na energiách usporíte viac ako ste za nový spotrebič zaplatili.

4. Svetelné senzory
Investujte do svetelných senzorov, ktoré zapnú svetlo keď zaznamenajú pohyb a vypnú ho, keď žiadny pohyb nezaregistrujú. Takto sa Vám nestane, že v niektorej miestnosti zabudnete vypnúť svetlo.

5. Dažďová voda
Ak bývate v rodinnom dome môžete vodu, ktorá steká zo strechy domu použiť na zalievanie záhradky. Alebo si rovno pri odkvapovej rúre urobte malú „dažďovú záhradku“.

6. Bylinková záhradka
Nemusíte v kvetináčoch, alebo záhradkách pestovať kvetiny. Nahraďte ich bylinkami. Takto budete mať po ruke a zadarmo vždy čerstvé bylinky do varenia.

pračka

7. Pranie
Ak máte na pranie len pár vecí buď so zapnutím práčky počkajte kým sa ich nazberá viac, alebo ich preperte v rukách. Zapínať práčku pre pár kúskov oblečenia je nerentabilné. Práčku používajte len keď bude plná (podľa návodu) aby ste maximálne využili spotrebu vody a elektriky. Aj keď máte práčku, na ktorej si môžete nastaviť spotrebu vody, nenastavíte spotrebu elektriny. Či je v práčke 1kg bielizne, alebo 5kg spotreba elektriny je stále rovnaká.

Nákupy

Nakupovanie ako terapia mužov

V dvadsiatom prvom storočí je ženské pokolenie  automaticky prepojené s nákupnou taškou, nezmyselným pobehovaním po obchodných domoch a veľkým míňaním peňazí. Je však všeobecne známe, že už i páni prepadli tomuto fenoménu. Často v mužskom šatníku môžeme nájsť viac oblečenia ako v obchode, v ich garáži omnoho viac súčiastok než si dokáže človek predstaviť.  
Podľa prieskumov, muži i ženy nakupujú aj pre to aby si liečili svoju depresívnu náladu.  Podľa nedávnych prieskumov boli ženy v nakupovaní v supermarketoch porazené a predbehli ich muži. Takýto fenomén je viditeľný aj na Slovensku. V potravinách sa objavuje stále vyšší a vyšší počet mužov. Tí sa vyjadrujú rôzne, buď chcú navariť svojej žene, alebo žijú sami. Každopádne, váhy sa vyrovnávajú i v tejto oblasti.

košík

            Pánske harašenie v obchodoch sa vie prejaviť aj domom plným elektroniky, videohier a iných „mužských hračiek“. Toto je pánska terapia nakupovaním. Zatiaľ, čo jeden nakupuje elektroniku, iný siahne po hmoždinkách a náradí, ďalší po spomínanom oblečení, možností je mnoho. Malý prieskum odhalil niekoľko pánskych „úchyliek“ vďaka ktorým sa ženy nemusia cítiť slabo ak si po ťažkom dni doprajú nejakú tú novú kabelku či šaty.

Muži prezradili:

·         Jeden z opýtaných pánov sa vyjadril, že nakupovanie ho príliš neberie, no na internete dokáže minúť nemalú sumu za videohry. Ďalší pán prezradil, že sám sa veľmi rád oblečie: „Mám rád štýlové oblečenie a chcem sa ženám páčiť. Okrem toho, rád sa odmením za nejaký úspech,“ prezradil Matúš.

kravaty

·         Michal: „Zo všetkého najradšej si kúpim nejaké športové pomôcky, chodievam do posilňovne a som schopný investovať do toho nemalé peniaze.“
·         Jakub: „Rád míňam peniaze na svoje zdravie. Kupujem si veľa výživových doplnkov, investujem rád aj do zdravej stravy. Okrem toho, mnoho peňazí miniem na svoj výzor. Myslím, že je dôležité ako vyzeráme.“
·         Šimon: „Starám sa o svoje auto a stále si doň kúpim niečo nové. Ak mám zlý deň, hneď kúpim niečo do auta.“

nářadí

Ako vidíme, nakupovanie je liekom pre mnohých, ľudia sa odmenia či utešia a naša spoločnosť už dávno prekročila názor, že nakupujú len rozmaznané ženy. Ak je nakupovanie v rovine únosnosti, pôsobí na našu psychiku pozitívne, no stále netreba zabúdať na opatrnosť, aby vášeň neprerástla do závislosti, pretože tej môžu rovnako ľahko prepadnúť ženy i muži.

Nákupy

Prečo ženy milujú nakupovanie?

Oddávna platí nepísané pravidlo, muži milujú rýchle autá a ženy nakupovanie. Prečo je to tak? V obidvoch prípadoch aktéri zažívajú určitú dávku adrenalínu a pocitu vzrušenia, ktorý ich ženie k ďalšiemu a ďalšiemu zážitku. Ženy vidia nakupovanie ako zábavu a skvelý spôsob uvoľnenia. Avšak nakupovanie prináša aj nebezpečenstvo, pretože v okamihu môže skĺznuť k závislosti alebo až posadnutosti. Potom zúčastnení bezhlavo nakupujú veci, ktoré vôbec nepotrebujú a svoje miesto nájdu odložené v zásuvke. Zhrňme si, čo robí nakupujúcu ženu „odviazanou, uletenou a neriadenou“.
nakupování oblečení
Závisť
Mýlite sa, ak si myslíte, že dobre oblečenú atraktívnu ženu si všimne iba muž. Prvá vec, ktorú žena na inej žene zaregistruje je jej outfit, potom jej topánky, účes, make-up. Žiadna žena nemôže tolerovať ak iná žena vyzerá lepšie ako ona.  Jej myseľ v tej chvíli vyhodnotí nutnosť bezodkladnej návštevy nákupného centra.

Zapôsobiť
Ženy milujú komplimenty. Čím viac, tým lepšie, a to najmä ak sú od mužov. Každý príjemný kompliment je cesta k posilneniu sebavedomia, a každá žena počúva lichôtky veľmi rada. Ženy chcú vždy dobre vyzerať a zapôsobiť svojim perfektným vzhľadom, preto investíciu do starostlivosti o svoje telo, vlasy a šatník berú ako dôležitú misiu.

Radosť mysle a duše
Na nákupy sa niekedy mnohé z Vás vyberú len tak, bez cieľa niečo kúpiť. V obchodoch hľadáte inšpiráciu, nové módne trendy. Nezáleží na tom či niečo kúpite, ale aspoň budete vedieť čo je v móde a pridáte si to do svojho zoznamu želaní.

Nespokojnosť
Večná nespokojnosť so svojim vzhľadom je to, čo ženy núti nakupovať stovky šiat, množstvá topánok a kvantum ďalších doplnkov. Aj keď je šatník plný a je z čoho vyberať, stačí len správne skombinovať pár kúskov, voľba ísť nakupovať vždy zvíťazí.
nákup a placení přes pořítač
Zabíjanie času
Nakupovanie je najlepší spôsob ako „zabiť“ čas a zbaviť sa nudy. Ak si niečo pekné kúpite, o to viac budete mať z nákupu radosť.
Závislosť
Zľavy a výhodné ponuky sú motorom závislosti z nakupovania. Kúpte jeden tovar a druhý máte zdarma, kúpte dva a tretí máte za 50 %. Takýmto a ďalším lákavým heslám rôznych predajní neviete odolať, pretože čo ak sa takáto príležitosť nezopakuje?

Nákupy cez webové stránky
Ste zaneprázdnená žena, ktorá má málo času a chcete usporiť peniaze? Potom nákupy cez internet vždy uvítate.
Takže nakupujte a buďte šťastné!

Nákupy

Pozor na závislosť od nakupovania

Ak máte čo i len malé podozrenie na to, že by ste mohli byť závislý od nakupovania, pozrite si nasledujúce body.
 
1. Ste nahnevaný alebo smutný a vaše kroky vedú v prvom rade do obchodov.
2. Nakupujete množstvo vecí, ktoré nepotrebujete a míňate na ne obrovské množstvo peňazí.
3. Pri každom nakupovaní pociťuje nával eufórie, no zároveň vás prepadne aj úzkosť a výčitky.
4. Zatajujete pred rodinou a priateľmi nakupovanie a bojíte sa im aj ukázať, že ste si niečo kúpili.
5. Často sa kvôli nakupovaniu s blízkymi hádate.
6. Nakupujete veľa, ale väčšinu oblečenia nenosíte a iné veci nepoužívate.
7. Keď donakupujete, cítite sa vinný a máte pocit, že ste práve urobili niečo zakázané až priam nebezpečné.
8. Dlhujete veľa peňazí práve kvôli nakupovaniu a keď aspoň jeden dlh splatíte, tešíte sa, že môžete nakupovať ďalej.
 slevy a procenta dolů
Ak ste si pri štyroch bodoch pomysleli, že presne to isté robíte aj vy, ste shopaholic. Našťastie od iných závislostí, toto sa dá pomerne ľahko liečiť. No podobne ako pri drogách sa nakupovanie spája s pocitom blaženosti a upokojí to vašu depresiu. No je potrebné si dávať pozor, do čoho to až prerastie.
 
Ako si pomôcť
1. Odďaľujte nakupovanie ako sa len dá. Pokúste sa potláčať nutkanie ísť a neustále niečo kupovať.
2. Píšte si zoznam len tých vecí, čo naozaj potrebujete a v obchode sa ho striktne držte.
3. Choďte nakupovať s niekým blízkym. Povie vám, keď to už začínate preháňať.
4. Snažte sa nepodľahnúť nutkaniu, ktoré vám našepkáva, že máte kupovať viac a ešte viac.
5. Nájdite iný spôsob, ako sa duševne upokojiť. Napríklad nejakú fyzickú alebo duševnú aktivitu, ktorá vám pomôže.
 odložené nákupní vozíky
Ak aj ste sa v niektorých bodoch spoznali a zistili, že ste shopaholic, nebojte sa. Nie ste prvý ani posledný a aj keď takéto enormné nakupovanie zasahuje hlboko do peňaženky, stále je možné sa z toho dostať. Do takejto závislosti sa spadá veľmi ľahko, pretože väčšina ľudí má z nakupovanie väčšiu radosť, ako sú ochotní sami sebe priznať. V každom prípade sa nezabudnite poradiť s odborníkom.

Nákupy

Tajomstvá Aliexpressu

Čo je Aliexpress?
Pre tých z vás, ktorí to náhodou nevedia, www.aliexpress.com je v podstate jeden veľký eshop, ktorý má pod sebou množstvo malých predajcov z celej Ázie. Je veľmi podobný ebay-u, dokonca ho aj nazývajú čínsky ebay. Narozdiel od neho sa ale na Aliexpresse predáva len nový tovar a celý eshop patrí pod skupinu Alibaba Group.
 lístek s nákupním seznamem
Výhody nakupovania
Tak v prvom rade je to neskutočne obrovské množstvo, z ktorého máte na výber. Ak napríklad potrebujete kryt na mobilný telefón, môžete si vybrať naozaj zo stoviek, ak nie aj z tisícok možností. Okrem toho je nakupovanie na Aliexpresse aj veľmi bezpečné, keďže predajca obdrží svoje peniaze až po tom, čo vám príde zásielka. Aliexpress vám zatiaľ peniaze drží a v prípade, že sa vyskytne nejaký problém im len napíšete a pošlú vám peniaze naspäť. Nestáva sa často, že by bol s doručeným tovarom problém alebo, že by bol dodávateľ nespoľahlivý, no stať sa to určite môže, takže je potrebné si dávať pozor.
 šťastná dívka s nákupem
Tipy a triky
Je určite množstvo vecí, na ktoré je pri nakupovaní potrebné dávať si pozor. Najlepšie a najmúdrejšie riešenie je jednoduché. Pozeranie recenzií. Ľudia často píšu dodávateľom buď priaznivé, alebo nepriaznivé hodnotenie. Keď si prečítate, že tovar dorazil v poriadku, nepoškodený a taký ako na obrázku, nemáte sa čoho báť.

Ak však vidíte viac ako tri negatívne hodnotenia, je určite potrebné sa zamyslieť nad tým, či si od daného obchodníka niečo objednáte. Taktiež nie je veľmi výhodné objednávať si drahé veci, hoci je to len a len na vás. Opäť platí len: pokus-omyl. Nezabudnite si vždy pozerať poštovné. Väčšina ho má síce zadarmo, no nie je na škodu to skontrolovať.
 podepsaná kreditní karta
S Aliexpressom je, bohužiaľ, často viac starostí ako radostí, hlavne vtedy, keď vám tovar príde poškodený alebo sa vôbec nepodobá na obrázok na internete. No na lacné veci, ktoré sú u nás drahé je to hotový raj. A čo viac dodať? Asi len: Prajeme príjemné nakupovanie!

Nákupy

Nakupovanie online

Každému človeku samozrejme vyhovuje niečo iné. Niekto nakupovanie na sieti nikdy ani len nevyskúša, pretože tomu neverí a radšej všetko popozerá a pochytá v reálnom svete, no niekto, kto nemá ani len trochu času využije práve internetové obchody. A čo si na základe výhod a nevýhod vyberiete vy?
 
Výhody
Výhod nakupovania cez internet je veľa a my vám teraz priblížime niekoľko z nich Jednou z nich je určite rýchlosť, ktorou sa dá celý nákup vybaviť. Keďže si nemusíte nič skúšať (ale napríklad sa len premerať), celé nakupovanie sa o dosť zľahčuje. Keď si konečne vyberiete, stačí len pár klikov, kedy sa rozhodnete, akým spôsobom chcete platiť, poprípade, kam chcete, aby daný balík prišiel a vybavené. Už len počkať, kedy príde.
vkládání do košíku na internetu
Ďalšou výhodou je široký výber, ktorý býva väčšinou oveľa väčší ako v kamenných predajniach. E-shopy ponúkajú veľa možností, ktoré obyčajné obchody neponúkajú.
Poslednou výhodou, pre ktorú veľa ľudí nakupovanie cez internet tak veľmi obľubuje a preferuje je pohodlnosť. Nemusíte nikam chodiť, sadnete si k počítaču a vyberáte bez toho, že by ste museli namáhať nohy chodením z jedného obchodu do druhého.
 
Nevýhody
Je potrebné dodať, že výhod je určite oveľa viac ako nevýhod, ale tie sú oveľa rizikovejšie. Napríklad riziko nevrátenia peňazí, ktoré je snáď najčastejšou obavou. Pri overených slovenských internetových obchodoch, ktoré predávajú známe značky sa to väčšinou nestáva, no je potrebné si dávať pozor hlavne na tie zahraničné a nakupovať len cez tie e-shopy, ktoré sú overené. S tým súvisí aj riziko nedoručenia tovaru, čo platí hlavne na miestach ako je aliexpress a ebay, kedy platíte dopredu. Okrem iného si tovar nemôžete vyskúšať a chytiť, takže neviete, akej je kvality.
 oblíbené slevy
V každom prípade si určite pri nakupovaní cez internet dávajte pozor, spýtajte sa na e-shopy známych alebo čítajte recenzie, kde sa väčšinou o predajcovi dozviete, či je naňho spoľah, poprípade v akom stave prišiel doručený tovar a či vôbec prišiel.