keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
7 nápadov na zníženie výdavkov v domácnosti
Nákupy

7 nápadov na zníženie výdavkov v domácnosti

Každý mesiac treba platiť účty, voda, elektrina, plyn a kúrenie. Každá jedna domácnosť ak chce správne fungovať tieto zálohy platiť musí a nakoniec, raz za rok sa stretávame s preplatkami, alebo nedoplatkami. V snahe znížiť náklady sa často krát obmedzujeme, ale nemusí to tak byť. Stačí len upraviť pár drobností v domácnosti a Vaša spotreba či už elektriny, alebo vody môže ísť nižšie.

žárovka

1. Alternatívny zdroj energie.
Ak máte možnosť prejdite na solárnu energiu. Možno kúpa solárnych panelov odkrojí kus z Vášho rodinného rozpočtu, ale vráti sa Vám to. Každý mesiac ušetríte celkom slušnú kôpku eúr. Okrem toho spôsob výroby tejto energie nijako nezaťaží prírodu.

2. LED žiarovky
Vymeňte v celej domácnosti obyčajné žiarovky za LED žiarovky. LED žiarovky spotrebujú o 90% menej energie ako obyčajné žiarovky a ich životnosť je veľmi dlhá. Vďaka nim si môžete dopriať svetla koľko chcete a nijako Vás to nezaťaží.

solární panely

3. Spotrebiče
Potrebujete novú práčku, alebo chladničku? Vyberajte ju podľa spotreby. Spotrebiče, ktoré sa vyrábajú v dnešnej dobe majú nízku spotrebu energie. Ak aj spotrebič práve nepotrebujete, lebo Vám ešte ten starý funguje, predsa len zvážte jeho výmenu. Isto za nejaký čas na energiách usporíte viac ako ste za nový spotrebič zaplatili.

4. Svetelné senzory
Investujte do svetelných senzorov, ktoré zapnú svetlo keď zaznamenajú pohyb a vypnú ho, keď žiadny pohyb nezaregistrujú. Takto sa Vám nestane, že v niektorej miestnosti zabudnete vypnúť svetlo.

5. Dažďová voda
Ak bývate v rodinnom dome môžete vodu, ktorá steká zo strechy domu použiť na zalievanie záhradky. Alebo si rovno pri odkvapovej rúre urobte malú „dažďovú záhradku“.

6. Bylinková záhradka
Nemusíte v kvetináčoch, alebo záhradkách pestovať kvetiny. Nahraďte ich bylinkami. Takto budete mať po ruke a zadarmo vždy čerstvé bylinky do varenia.

pračka

7. Pranie
Ak máte na pranie len pár vecí buď so zapnutím práčky počkajte kým sa ich nazberá viac, alebo ich preperte v rukách. Zapínať práčku pre pár kúskov oblečenia je nerentabilné. Práčku používajte len keď bude plná (podľa návodu) aby ste maximálne využili spotrebu vody a elektriky. Aj keď máte práčku, na ktorej si môžete nastaviť spotrebu vody, nenastavíte spotrebu elektriny. Či je v práčke 1kg bielizne, alebo 5kg spotreba elektriny je stále rovnaká.