keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Tajomstvá Aliexpressu
Nákupy

Tajomstvá Aliexpressu

Čo je Aliexpress?
Pre tých z vás, ktorí to náhodou nevedia, www.aliexpress.com je v podstate jeden veľký eshop, ktorý má pod sebou množstvo malých predajcov z celej Ázie. Je veľmi podobný ebay-u, dokonca ho aj nazývajú čínsky ebay. Narozdiel od neho sa ale na Aliexpresse predáva len nový tovar a celý eshop patrí pod skupinu Alibaba Group.
 lístek s nákupním seznamem
Výhody nakupovania
Tak v prvom rade je to neskutočne obrovské množstvo, z ktorého máte na výber. Ak napríklad potrebujete kryt na mobilný telefón, môžete si vybrať naozaj zo stoviek, ak nie aj z tisícok možností. Okrem toho je nakupovanie na Aliexpresse aj veľmi bezpečné, keďže predajca obdrží svoje peniaze až po tom, čo vám príde zásielka. Aliexpress vám zatiaľ peniaze drží a v prípade, že sa vyskytne nejaký problém im len napíšete a pošlú vám peniaze naspäť. Nestáva sa často, že by bol s doručeným tovarom problém alebo, že by bol dodávateľ nespoľahlivý, no stať sa to určite môže, takže je potrebné si dávať pozor.
 šťastná dívka s nákupem
Tipy a triky
Je určite množstvo vecí, na ktoré je pri nakupovaní potrebné dávať si pozor. Najlepšie a najmúdrejšie riešenie je jednoduché. Pozeranie recenzií. Ľudia často píšu dodávateľom buď priaznivé, alebo nepriaznivé hodnotenie. Keď si prečítate, že tovar dorazil v poriadku, nepoškodený a taký ako na obrázku, nemáte sa čoho báť.

Ak však vidíte viac ako tri negatívne hodnotenia, je určite potrebné sa zamyslieť nad tým, či si od daného obchodníka niečo objednáte. Taktiež nie je veľmi výhodné objednávať si drahé veci, hoci je to len a len na vás. Opäť platí len: pokus-omyl. Nezabudnite si vždy pozerať poštovné. Väčšina ho má síce zadarmo, no nie je na škodu to skontrolovať.
 podepsaná kreditní karta
S Aliexpressom je, bohužiaľ, často viac starostí ako radostí, hlavne vtedy, keď vám tovar príde poškodený alebo sa vôbec nepodobá na obrázok na internete. No na lacné veci, ktoré sú u nás drahé je to hotový raj. A čo viac dodať? Asi len: Prajeme príjemné nakupovanie!