keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Najmenší verní priatelia
Zvieratá

Najmenší verní priatelia

Obľuba čo najmenších maznáčikov rastie každý rok. Prečo sú tí malí takí populárni?
·         Hovorí sa, že malý pes je staré šteňa, dokonca aj v staršom veku, nestráca nadšenie.
·         Malí psi sú veľmi lojálni voči svojmu pánovi: len zriedka sa stávajú obeťami ťažkostí a sú pripravený vrhnúť sa do boja, ak je ich majiteľ v nebezpečenstve.
·         Títo psi zaberajú malý priestor, vyžadujú si minimálnu starostlivosť. Okrem iného sú malé psy čisté.
·         Takéto plemená sa dokonale hodia aj k alergikom.

štěňátko

V roku 2004 bol v Guinnessovej knihe rekordov zapísaný pes menom Danka, chovom Chihuahua, tento drobec mal len 18 cm a vážil 764 gramov. V meste Revúca na Slovensku sa tento miniatúrny držiteľ rekordov narodil. Danka je najmenší pes na svete. Pes má vynikajúcu chuť do jedla, denne zje asi 70 gramov suchého pokrmu a ani to na ňom nie je vidno.

V Guinnessovej knihe rekordov bol aj ďalší malý pes, Chihuahua Haven St. Brandy. Žije v americkom Largo na Floride. Jeho dĺžka od špičky chvosta až po špičku nosa je len 15,2 cm. Hmotnosť je asi len 0,2 kg. Už niekoľko rokov bol tento pes najmenší na svete a počas tejto doby sa nezväčšil ani o centimeter. Mimochodom, v Guinnessovej knihe rekordov je pes zobrazený na dosť nezvyčajnej fotografii: vedľa neho je najvyšší pes na svete, ktorý drží v papuli 5 týchto malých šteniatok.

pejsek

A ďalším uchádzačom o titul najmenšieho psa na svete je Chihuahua menom Ducky. Dĺžku má len 12 cm, pričom hmotnosť je presne 621 g. Hmotnosť ďalšieho domáceho miláčika ťažko presahuje 100 g – je to 3-krát nižšia ako hmotnosť morčiat. Dĺžka malého načechraného krásavca je 12 cm.
V roku 2014 bol ako najmenší pes na svete uznávaný Chihuahua Milli. Jeho veľkosť je – 9,65 cm. Napriek svojej malej veľkosti a veľkej pravdepodobnosti zranenia (kvôli krehkosti kostí,), pes aktívne trávi čas mimo domova. V prvých mesiacoch svojho života Miracle Millie bola umiestnená v čajovej lyžičke a bola kŕmená pipetou. V roku 2017 je jej hmotnosť 0,4 kg.