keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Muži v ženských profesiách
Muži

Muži v ženských profesiách

Dnes už je celkom bežné, že sa stierajú rozdiely medzi pohlaviami a to hlavne na poli vzdelania a pracovných príležitostí. Z niektorých žien sa tak veľmi často stávajú manažérky nadnárodných firiem, ktoré si vedia ísť tvrdo za svojím a naopak muži zastávajú, niekedy aj radi, skôr ženské profesie: napríklad na poli školstva alebo zdravotníctva. Práve aj v tom môže byť sila.
mladík s foťákem
A práve aj deťom viac prospeje pohľad na vec z druhej strany, keď ich vedie v škôlke a škole pán učiteľ alebo vychovávateľ. Hlavne im to príde k duhu, keď niektoré z nich vyrastajú v neúplných rodinách, kde najmä chlapcom chýbajú mužské vzory ako je otecko alebo dedo. Našťastie už nie sme vyložene matriarchálna spoločnosť.
Môžeme sa na vec pozrieť z pohľadu dvoch mužov, ktorí majú v súčasnosti veľmi blízko k svetu nežného pohlavia.
 
Čo ma viedlo k tomu, že som zdravotný brat
"Už moja babička bola zdravotná sestra, takže sme vlastne v rodine mali takú malú tradíciu"hovorí zdravotný brat Marek. Aj jeho mamička mala k tejto profesii blízko, takže keď si vyberal po základnej škole kam ďalej, zdravotníctvo bola jasná voľba. Odmalička zachraňoval stále nejaká zvieratká a potom je následne ošetroval.

Hlavne chcel pomáhať ľuďom. Rozhodne sa nehodlal zatvárať niekde v kancelárii pri počítači. Niekedy sú reakcie na jeho pozíciu trochu rozporuplné, ale dôležitá je predovšetkým profesionalita, ktorá u pacientov vždy víťazí. Odborne sa jeho profesii hovorí všeobecný ošetrovateľ. Na strednej bol celkom unikátom v triede plnej dievčat. S ľuďmi pracuje naozaj rád a rozhodne by nemenil. Aj keď sme sa zhodli na tom, že ženský kolektív mu príde zložitejší. Muži sa jednoducho pobijú a všetko je vyriešené.

Otec na plný úväzok
"Asi najhorší bol prvý mesiac. Väčšina z nás si totiž myslí, že ženy si to vlastne užívajú a s dieťaťom si len hrajú. No a ja som konečne videl, koľko sa za tým skrýva tvrdé a niekedy dosť nevďačné práce"hovorí Tomáš, otecko na rodičovskej dovolenke. Manželka zarábala viac, tak zostala v práci a on sa rozhodol nastúpiť k synčekovi namiesto nej. Teraz už sú krásne zohratí a myslím si, že malému tatkovho starostlivosť naozaj prospieva.
táta se synem pod dekou
Predtým pracoval na manažérskej pozícii pre jednu veľkú firmu, jeho manželka zastávala podobnú funkciu, tak sa rozhodli, že si starostlivosť o syna rozdelia. Mama bola doma prvých sedem mesiacov a potom došlo k striedaniu. "Som demokrat, takže mi to prišlo v poriadku!" hovorí Tomáš. Dokonca sa vďaka tomu naučil aj lepšie variť a zastať viac domácich prác. Aj okolie mu veľa fandí. My samozrejme tiež!
Slovo na záver:                                                                                                                              Muži milujú ženy a naopak! Tak prečo sa nepodeliť v živote o čokoľvek ?!