keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Materiál budúcnosti využívame už dnes
Nákupy

Materiál budúcnosti využívame už dnes

Nekonečné možnosti dizajnového prevedenia a veľmi dlhá životnosť sú vlastnosti hliníka, z ktorého sa v modernom stavebníctve vyrábajú rozličné súčasti stavieb, napríklad okná, dvere alebo celé fasády budov. Má skvelé referencie čo sa týka dlhej životnosti a takmer nulové nároky na údržbu. Možno sa práve rozhodujete, že vymeníte svoje staré okná za pokrokovú technológiu a moderný materiál, tak v tom prípade je najvhodnejší hliník. Ide o nadčasový, stály, odolný a veľmi variabilný druh materiálu, ktorý vydrží aj desiatky rokov v nezmenenom stave, a pritom údržba vôbec nie je náročná, stačí utieranie prachu a nečistôt z povrchu a následné preleštenie vhodným prípravkom. Výrobky tak zostanú dlhé roky rovnaké a budú vám perfektne slúžiť.

building-1291537_640

Na trhu fungujú firmy a spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe a montáži týchto hliníkových okien na stavby, patrí medzi ne ALUPROF a SCHUCO. Obe spoločnosti majú riešenie ako vyrobiť kvalitné okná a splniť pritom každú požiadavku zákazníka. Okná a dvere z hliníka je možné vyrábať v nekonečných variáciách a veľkostiach, unesie aj ťažké trojsklá, sú odolné voči ohňu, vlámaniu, sú dymotesné a spĺňajú aj požiadavky na zabezpečenie tepelnej izolácie.

living-room-1515976_640

Spoločnosť ALUPROF ponúka výhodné riešenie pre výrobu hliníkových systémov, okien aj dverí, ktoré spĺňajú všetky už spomínané požiadavky. Momentálne je na trhu konštrukcia, ktorá má najlepšie vlastnosti čo sa týka tepelnej izolácie s názvom MB-104 Passive. Ide o hliníkové okná systém, z ktorého sa vyrábajú okná aj dvere a majú certifikáty potrebné k výstavbe pasívnych budov z inštitútu v PHI Darmstadte. Vďaka tomuto systému získa takto vyrobený prvok čisté línie a kvalitný, moderný dizajn.

Druhou spoločnosťou, ktorá je známa vo svete predajom kvalitných hliníkových okien či celých fasádnych systémov, je SCHUCO. Ich výrobky sú už súčasťou stoviek stavieb na celom svete, pretože sa vyznačujú kvalitným prevedením, dizajnom, ktorý je možné prispôsobiť každému štýlu, poskytujú komfort, bezpečnosť a pomáhajú budovám usporiť energiu. Hliník je vlastne materiál, ktorému patrí súčasnosť, ale aj budúcnosť.