keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Kvalitné led svetlá šetria vaše peniaze.
Nákupy

Kvalitné led svetlá šetria vaše peniaze.

Bez led svetiel si už dnes nevieme predstaviť žiadnu domácnosť, kanceláriu, výrobnú halu či pouličné osvetlenie v mestách a obciach. V čase extrémneho zvyšovania cien elektrickej energie je led osvetlenie veľmi výhodné. No energetickou výhodnosťou výpočet kladov led osvetlenia nekončí. S nízkou spotrebou energie úzko súvisí pozitívny vplyv na životné prostredie. Pre niekoho by už iba tento argument stačil na to, aby led technológii udelili Nobelovu cenu za ekológiu. No plusmi nového moderného osvetlenia môžeme pokračovať ďalej.

led svetlo

S nízkou spotrebou energie súvisí skutočnosť, že led svetlá sa neprehrievajú ako žiarovky kedysi. Majú totiž vysokú účinnosť, keďže značnú časť spotrebovanej energie premieňajú na svetlo a nie nie na teplo. Určite si ešte pamätáme ako klasické žiarovky s vláknom plnili aj funkciu výhrevného telesa. Najväčší argument skeptikov sú vyššie obstarávacie náklady. No tie sa užívateľom rýchlo vrátia späť, a to nielen vďaka nízkej spotrebe energie. Ledky majú totiž výrazne dlhšiu životnosť, takže bez výmeny vydržia 10x dlhšie ako predchádzajúce úsporné svietidlá. Testy preukázali, že kvalitné led svetlá pri bežnom užívaní by mohli vydržať 20-30 rokov. Nemusí nás už ani trápiť skutočnosť, keď sme v minulosti častým zapínaním a vypínaním klasickej žiarovky podstatne znižovali jej životnosť. U led svetiel môžeme zapínať a vypínať tak často ako len chceme a na životnosť to nemá absolútne žiaden vplyv.

led žiarovka

Schopnosť okamžitého rozsvietenia na maximum radíme medzi ďalšie výhody led žiaroviek. Tie navyše dokážu produkovať rôzne farebné odtiene svetla bez pridávania farebných filtrov. Bonusom sú tiež malé rozmery v porovnaní s klasickými žiarovkami alebo neónkami. Ak si predstavíme klasické žiarovky používané v minulosti, sú tie led podstatne menšie. Ak by sme ich porovnávali s neónkami, ktoré zaberali spolu so svojimi krytmi značnú časť stropu alebo steny, vyzerá toto porovnanie ešte komickejšie.