keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
KIA Optima SportsWagon
Auto moto

KIA Optima SportsWagon

 
Kia nenecháva nič na náhodu a na trh priniesla toľko očakávanú verziu kombi alebo ak chcete SportsWagon. Ten do veľkej konkurencie vstupuje so štyrmi základnými špecifikáciami, ako je Business Line, Exklusive, GT Line a GT. Okrem tohto modelu prichádza hneď v niekoľkých rôznych prevedeniach vedľa klasického sedanu napríklad aj ekologicky úspornú variantu plug-in hybrid. My sa ale tentoraz budeme venovať verzii kombi.
 Kia v terénu
Motorové vybavenie
 
Prvou ponukou je naftová jednotka 1,7 CRDi so 104 kW, ktorú možno kombinovať s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou alebo novým sedemstupňovým dvoj spojkovým automatom DCT.
Športová verzia GT ponúka benzínový turbo motor s priamym vstrekovaním 2.0 T-GDI s výkonom 180 kW teda 245 koňmi s krútiacim momentom 353 Nm a ten je prepojený s šesť stupňovým automatom.
 
Podvozok
 
Optima GT prerobila zmeny podvozku, ktorých cieľom bolo zlepšenie jazdných vlastností a presnejšia kontrola pohybov karosérie pri rýchlom prejazde zákrutami. Svetlá výška sa znížila o jeden centimeter, na 12,5 centimetrov.
detail světla auta
Jazdný komfort ďalej zlepšujú tuhšie skrutné tyče na prednej náprave a tuhšie puzdrá na zadnej náprave. Model GT ponúkne už v základnom balíčku systém elektronicky riadeného odpruženia ECS, ktorý umožňuje individuálne nastavenie tlmiace sily pre jednotlivé kolesá. Všetky verzie modelu ponúknu navyše viac prvkové zavesenie zadnej nápravy.
 
Interiér a výbava vozidla
 
Optima SportsWagon ponúkne za druhým radom sedadiel 552 litrov úložného priestoru. Vozidlo ponúka sklopné zadné sedadlá robená v pomere 40:20:40, ktoré umožňujú zasunúť do interiéru aj dlhšie športové vybavenie skrz predné sedadlo.
Nová Kia Optima SportsWagon s cenou začína na 23 000 Euro. V základnej výbave ponúkne okrem iného denné svietenie LED, duálnu elektronickú klimatizáciu, 7 palcovú GPS navigáciu, zadnú parkovaciu kameru, tempomat, oboch parkovacích asistentov alebo celkom sedem airbagov vrátane kolenného.