keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Biokrby – nová generácia krbov
Bývanie

Biokrby – nová generácia krbov

Krb pre každého
 
Myšlienka využiť alternatívne palivo a aj súčasne plne ekologické je naozaj zaujímavá. Žiadne škodlivé emisie, ktoré sa musia vypúšťať komínom. Palivom v takomto krbe je totiž bioetanol a teda alkohol vyrábaný z biomasy, obvykle z rastlín, ktoré majú veľa škrobu a iných sacharidov ako zemiaky, kukurica, obilie, či cukrová repa alebo cukrová trstina. Jasne žltý plameň produkuje iba oxid uhličitý a vodnú paru. Takže problém so suchým vzduchom v miestnosti naozaj nehrozí. Samozrejmosťou je aj určitá výhrevnosť krbu, ktorá sa pohybuje od 1,5 kW (malé, stolné krby) až 6,5 kW i viac (v prípade väčších).
 obývák s krbem ilustrace
Krby sa vyrábajú z rozličných materiálov – dreva, kovu, skla, v rôznych tvaroch a farbách. I keď ich výhrevnosť nie je zanedbateľná, slúžia hlavne ako jedinečný estetický prvok v domácnosti s vytvorením pravej domáckej atmosféry.
 
 
Najčastejšie typy:
 
·         závesné– vhodné do menších priestorov, je ho možné jednoducho zavesiť na stenu a vo výške podľa vkusu domáceho pána
·         zabudované– skôr do väčšieho interiéru, môže byť aj obojstranný pokiaľ je zabudovaný v predeľovacej stene
·         voľne postavené– praktické riešenie, umiestnite si ho kde chcete, žiadny invazívny zásah do miestnosti
·         stolové– slúžiace prioritne ako dekorácia, vieme si predstaviť ako vhodný darček pre svojich blízkych
 
Medzi krbmi sa dajú nájsť kúsky podľa tých posledných najnovších trendov, ale i klasické s tradičným krbovým dizajnom z masívneho dreva alebo kameňa.
 hořící sirka
Sú vhodné prakticky kdekoľvek. Do paneláku či rodinného domu. Skvelo ozvláštnia atmosféru napríklad i v hoteloch alebo penziónoch, v reštauráciách aj baroch. Už i naši architekti využívajú tieto exkluzívne záležitosti vo svojich návrhoch hlavne pre svoju pestrosť a rozmanitosť tvarov a materiálov.
 
Spolu s vašim ostatným vybavením interiéru dokážu vytvoriť naozaj dokonalú harmóniu, a spríjemniť nielen chladné a studené jesenné či zimné večery.