keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Ako rastliny ovplyvňujú nás a naše bývanie?
Bývanie

Ako rastliny ovplyvňujú nás a naše bývanie?

Pri zariaďovaní bytu alebo domu často siahnete aj po rastlinách, ktoré skrášlia, zútulnia a oživia vaše bývanie. Vedeli ste, že tam nie sú len na ozdobu?

Fikus pomáha vytvárať príjemnú rodinnú atmosféru a odoberá nervozitu, podráždenosť a zlobu. V človeku tlmí agresivitu tak citlivo, že si to dotyčný ani nevšimne. Túto rastlinu by sme mali postaviť na miesta mimo priamych slnečných lúčov.

rostliny

Kaktusy nasávajú negatívnu a nabíjajú pozitívnou energiou. Ak si cez deň potrebujete zdriemnuť, postavte si kaktus k posteli. Ak ho dáme pred obrazovku počítača, nasaje negatívnu energiu, ktorú prístroj vylučuje. Psy ale kaktusy v láske nemajú.
Amarylis– ak pocítite, že máte nedostatok energie, posaďte sa a pomaly hladkajte jeho listy, pocítite ako sa vám vracia sila.

Muškát dáva veľmi pozitívnu energiu a silu, stačí pri ňom chvíľu posedieť. Nemal by ale rásť v bezprostrednej blízkosti ľudí, kvôli jeho prenikavej vôni, z ktorej môže človeka rozbolieť hlava.

Primulka dokáže harmonizovať hádky. 

Fialka je veľmi nežný kvet. Dokáže uviesť človeka do rovnováhy, ale ona sama pri tom zosmutnie. Kvôli tomu by sa nemala ani hladkať po jej zamatových lístkoch, mohla by sa „uraziť“ a ochorieť . Je vynikajúcim detským psychológom, zmierňuje detskú agresiu.

Cyclamen domov harmonizuje

Azalka (Rhododendron) uchováva v dome aktívnu, tvorivú energiu
Rozmaríndokáže človeka zbaviť únavy, strachu a nespavosti. Vhodný je hlavne pre starších ľudí, takisto má pozitívny vplyv na tehotné ženy.

květináč

Monstera vysáva veľké množstvá energie, preto nie je vhodná do domácností

Ruže– ak máte prebytok energie, môžete sa bez obáv pustiť do pestovania týchto kvetov. Naopak, ak patríte k ľuďom, ktorý majú málo energie, môže vo vás táto rastlina vyvolať nekľud a nervozitu. Mačky túto rastlinu rady nemajú, psy s ňou nemajú problém.
Niekedy sa stáva, že rastlina jednému človeku pomáha a druhému spôsobuje ospalosť a bolesť hlavy, podľa toho aký človek je, preto je najlepšie ak vyskúšate, ako na vás rastlina naozaj pôsobí.