keyboard_arrow_right
Vŕtačka pre každého kutila ako aj profesionála
Nezaradené

Vŕtačka pre každého kutila ako aj profesionála

Vŕtačky majú v skutočnosti viacúčelové, univerzálne využitie. Poskytujú niekoľko možností ako a k čomu ich môžeme funkčným spôsobom použiť. A toto je hlavný dôvod, prečo by sa mala nachádzať v dielni každého majstra. Profesionála aj domáceho kutila. Laik si možno predstaví, že je s ňou možné len „nejaké vŕtanie“, v skutočnosti je to ale napríklad účinné zaskrutkovanie skrutiek, rovnako ako napríklad miešanie farby. Je preto nespornou výhodou, ak niekto disponuje kvalitnou vŕtačkou. Chcete takú aj vy? Toto sú v skratke faktory, na aké by ste sa pri výbere mali zamerať:

vŕtanie do dreva

Ako aj v prípade iných strojov a náradí, aj tu je najskôr vhodné si položiť otázku, k čomu ju vlastne plánujete pravidelne používať. Zamerať sa na konkrétne jej spôsoby využitia a podľa toho vybrať nejaký konkrétny typ. Pretože budete potrebovať inú vŕtačku na pravidelné vŕtanie do stien, než v prípade, ak budete chcieť len občas na chvíľu niečo porábať s drevom. Alebo ju budete potrebovať napríklad na stavbu či k odbornej práci?

vŕtanie, podlaha

  • Ako sa vám bude držať?

Tu venujme pozornosť pár dôležitým detailom. Veľmi oceniteľná je protišmyková rukoväť ako aj mobilné vlastnosti vŕtačky a tiež jej nízka hmotnosť či to, aby vám pri práci s ňou nezavadzali káble. A tu sme nadviazali na ďalší podstatný bod:

  • Napájanie a pohon

Tu máme niekoľko možností, medzi nimi aj v súčasnosti obľúbené akumulátorové vŕtačky v sekcii náradia ryobi 18v one+. Tieto typy sú mobilné, praktické a pri práci s nimi nezavadzia kabeláž, nie sú totiž odkázané na kabeláž pripojenú do elektrickej siete, čo je v mnohých prípadoch veľmi oceniteľná prednosť. Tiež majú spravidla nižšiu hmotnosť a sú komfortné na prenos.

Potom sú tu naopak tie klasické s káblovým pripojením, čo potrebujú mať vo svojej blízkosti dosah k elektrickej zásuvke. Stále viac sa preto do pozornosti spotrebiteľov dostávajú práve tie akumulátorové.