keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Nástrahy nakupovania na webe
Internet

Nástrahy nakupovania na webe

Odkedy sa stal internet verejne prístupnou vecou, neriešime s našimi deťmi nič iné len to, aby si dávali pozor, aby nikomu nedávali svoje meno, adresu a údaje a vôbec čokoľvek. Dávame si však pozor na internet my? Dennodenne na ňom nakupujeme veľké množstvo vecí, no vôbec nedbáme na to, aby sme náhodou neminuli peniaze na niečo, čo nám príde poškodené, poprípade nám vôbec nepríde. Dbajte na to, keď začnete nakupovať. Dajte si pozor na veľké množstvo vecí. Uvidíte, že sa to oplatí.

 nový imac

1. Koľko informácií o sebe obchodník poskytuje?

Každý, kto predáva na internete si je vedomí toho, že predávanie na webe je hlavne o dôvere každého zákazníka. Práve preto sa seriózny obchodník nebojí poskytnúť o sebe, o svojom obchode a o svojom tovare čo najviac informácií. Ak to nemá rovno uvedené na stránke, určite by ste sa mali uňho aspoň informovať. Ak nebude ochotný poskytnúť vám informácie, ktoré chcete vedieť, viete, že je podozrivý. Inak by s tým určite nemal absolútne žiadny problém a informácie by vám bez váhania poskytol.

 

2. Vždy čítajte recenzie. Z tých sa dozviete najviac.

Ak sa na niečo dá aspoň z časti spoľahnúť, tak sú to práve recenzie ľudí. Od nich si môžete prečítať, v akom stave im tovar dorazil, v akom časovom rozmedzí a či bola komunikácia jednoduchá a príjemná. Je jasné, že recenzie môžu byť veľmi často aj zavádzajúce. Ak však chcete, aby bolo všetko vybavené jednoducho a rýchlo, určite ich čítajte. Keď na nejaký e-shop uvidíte príliš veľa negatívnych recenzií, môže vám byť jasné, že to nebude tak celkom okej, no nie?

 dívka a laptop

3. Nenakupujte bezhlavo.

Na internete je často tovar oveľa, ale naozaj oveľa lacnejší, ako v kamenných predajniach. A práve to ľudí často láka nakupovať vo veľkom. Vždy si rozmyslite, čo kúpite a čo nie. Inak sa vám môže stať, že miniete naozaj ohromné množstvo peňazí. A to vám za to asi nestojí alebo sa mýlime?