keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Bezproblémový chod domácností súvisí aj s funkčnosťou kanalizačných potrubí
Služby

Bezproblémový chod domácností súvisí aj s funkčnosťou kanalizačných potrubí

Vyčistené kanalizačné potrubia umožňujú prietok nečistôt a odpadu z domácností, ktoré sú na ňu napojené. To, aby boli stále funkčné, treba však zabezpečiť a venovať sa aj prevencii havarijných stavov. Upchaté potrubie je hotová pohroma pre všetkých jej užívateľov, pretože ich dokáže odstaviť od bežného života na čas potrebný na vyčistenie kanalizácie.

Čisté potrubie je doslova nutnosť

V súčasnosti poznáme dve metódy efektívneho čistenia kanalizačných a odpadových potrubí, a tými sú elektromechanické a vysokotlakové čistenie. Elektromechanický spôsob sa nazýva aj krtkovanie, odvodené je od štýlu čistenia, pri ktorom sa používa oceľová rotačná špirála, tá vykonáva rotačný a vibračný pohyb naraz, a tak odstraňuje usadeniny a špinu, zachytené na vnútornej strane potrubia. Táto metóda sa využíva hlavne v priestoroch, kde neprichádza do úvahy použitie vysokotlakového čistenia, pretože by hrozilo zatopenie priestoru. Špirály nemajú problém vyčistiť aj kolená s 90° ohybom.

Za najdôkladnejší spôsob čistenia sa však považuje vysokotlaková metóda, ktorej podstata spočíva v čistení vysokým tlakom vody. Na to sa používa krtkovanie stroj, ktorý disponuje meniteľnými tryskami podľa druhu znečistenia, napojené na hadicu s dĺžkou až 100 metrov. Stroj je zabudovaný vo vozidle typu dodávka, takže sa ním dá dostať kamkoľvek. Vysoký tlak vody prostredníctvom hadice vytláča a strháva aj hrubé nečistoty z potrubia, ale negatívom tejto metódy je, že sa nedá použiť v každom priestore, pretože pri nej hrozí vytopenie.

Vytekajúca voda z potrubia

Firmy, ktoré sa venujú čisteniu kanalizácií, ponúkajú aj monitoring a trasovanie a tiež ostatné inštalačné práce. Kamerou dokážu zmonitorovať stav vnútra potrubia a zistiť presné miesto a rozsah poškodenia, aby ho mohli opraviť ešte skôr ako dôjde k havarijnému stavu. Okrem toho čistia a inštalujú WC misy, drezy, sprchy, batérie, žľaby a podobne, môžete sa na nich obrátiť nonstop aj počas voľna a sviatkov, sú k dispozícii pri havarijných stavoch aj bežných opravách.