keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Technológii LED dnes už neunikne nikto, pretože ju využívame takmer všade
Nákupy

Technológii LED dnes už neunikne nikto, pretože ju využívame takmer všade

Úspora energie a šetrnosť k životnému prostrediu či dlhá životnosť, to sú hlavné parametre, ktoré vyžaduje súčasný trend, aby sme výrobky mohli využívať denne a pritom neškodili okolitej prírode, šetrili elektrickú energiu, ale aj svoju peňaženku a zároveň aby mali rovnaký alebo porovnateľný výkon. V oblasti svetelnej techniky sa udial veľký pokrok a dnes si vo veľkom užívame výhody LED osvetlenia.

Exteriérové osvetlenie tiež neuniklo inováciám

Halogénové žiarovky postupne končia svoju púť a nahrádzame ich LED svetelnými zdrojmi, žiarovkami, ktoré majú oveľa lepšie vlastnosti, dlhú životnosť a porovnateľný výkon. Odlišujú sa však dizajnovým prevedením, širokou škálou farebnosti a variabilnejším použitím. Dnes sú najčastejšie používané spomedzi LED svietidiel, s označením GU10 sa stretávame bežne, keďže ide o gu10 led najobľúbenejšie typy žiaroviek. Zákazníci ich využívajú ako bodové osvetlenie, ktoré je nesmierne praktické a vhodne dopĺňa hlavné osvetlenie priestoru, čím dokáže vytvoriť netradičnú a zaujímavú atmosféru v miestnosti.

LED GU10 žiarovky sa jednoducho inštalujú, môžu sa zapustiť do sadrokartónových podhľadov, ale aj stien, kde sú nenápadné, no výkonné a svoju funkciu splnia na 100%. Priestoru dodajú moderný nádych a požadovanú atmosféru. Nenarúšajú už vytvorený štýl priestoru, ale pôsobia čisto a osvetlia všetko, čo potrebujeme, napríklad sú vhodné na osvetlenie výkladov, knižníc, kúpeľní, kuchynskej linky či do izieb a podobne. Dokážu vytvoriť rafinované efekty a pekné farebné svetlo.

Klasika sa pomaly vytráca

GU10 sú žiarovky s vysokým indexom podania farieb, ktoré zobrazujú maximálne verne, vo všetkých je totiž implementovaný kvalitný COB a SMD čip, zároveň všetky majú CCD driver, ktorého úlohou je zaistiť, že žiarovky po vypnutí už nepreblikávajú alebo nesvietia jemným svetlom. Ovládajú sa diaľkovým ovládačom a ním si dokážete nastaviť intenzitu osvetlenia alebo aj plynulý prechod medzi jednotlivými farebnými odtieňmi ako je neutrálna, teplá a studená biela, a tiež stmievanie. Zákazníci si môžu vybrať aj funkciu ovládania pomocou smartphonu.