keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Hliníkové rámy a okná na mieru podľa vašich predstáv
Nákupy

Hliníkové rámy a okná na mieru podľa vašich predstáv

Hliník ako materiál má oceniteľné využitie v rôznych priemyselných odvetviach, cenený a obľúbený je hlavne v stavebníctve a architektúre. A to kvôli svojej tvarovateľnosti, nízkej hmotnosti a pritom vysokej odolnosti. Tento materiál akoby nepoznal architektonické dizajnové, tvarové a veľkostné obmedzenia.

V architektúre sa tak často využíva v spojitosti s výrobou veľkých okien alebo štýlových dverí. Nevýhodou týchto je ich vyššia cena (oproti plastovým riešeniam), ale vzápätí výhoda práve v ich originálnych estetických a funkčných vlastnostiach, v dlhej životnosti a jednoduchej údržbe.

Okná, dážď

Teda takáto investícia do hliníkových riešení sa v konečnom dôsledku vyplatí. Alebo nie? Pozrime sa na to.

Poukážme najskôr na všeobecne známe vlastnosti hliníka, kam sa radí hlavne jeho odolnosť a s ňou súvisiaca dlhá životnosť. Čo je zároveň kombinácia vlastností, ktorá dala vzniknúť jeho využívaniu v stavebnom priemysle a na výrobu súčastí stavieb a domov, ktoré si spoľahlivo poradia aj s vplyvom vonkajších podmienok, a teda napríklad aj s extrémnymi zmenami počasia. Celý efekt potom vylepšuje aj prirodzene estetický a elegantný vzhľad týchto hliníkových rámov a konštrukcií.

A ako tieto vlastnosti súvisia so spomenutými oknami? Veľmi blízko a vlastne sú dôvodom, prečo sú hliníkové okná trvácne a udržiavajú si svoj pôvodný vzhľad celé desaťročia, a to navyše pri minimálnej starostlivosti.

Muž na okne

Potom výhoda tejto kategórie okien spočíva aj v ich výrobe na mieru. Teda podľa konkrétnych požiadaviek každého záujemcu, ako odznelo v úvode- poskytujú priam nekončiace rozmerové a tvarové riešenia. Najčastejšie sa ich potenciál využíva na výrobu veľkých, teda rozmerných okien.

Hliníková konštrukcia je ľahká a štíhla, ale tieto rámy majú veľmi dobrú nosnosť, čo následne umožňuje použiť aj nadrozmerné sklenené výplne.

Hoci v prípade záujmu sa dajú vyrobiť aj v štandardných rozmeroch, ak vám nezáleží na veľkosti skiel, ale iba na veľmi odolnom a luxusne vyzerajúcom ráme.