keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Zásteny zo skla
Nákupy

Zásteny zo skla

Staviate alebo prerábate si dom, či byt a chcete, aby vyzeral stále moderne i o niekoľko rokov v budúcnosti? Ak áno, určite využite a doplňte interiérový dizajn o sklenené vybavenie. Pod skleneným vybavením si ľudia vybavia množstvo vecí – ide najmä o sklenené dvere, okná, balkóny, schody,, zábradlia, poličky, skrinky, zásteny a rôzne iné vybavenie domu.

Kuchynská zástena

Väčšina sklenených prvkov sa dá inštalovať aj v exteriéri, pretože sklo je jedinečným a odolným materiálom, ktorému nevadia ani faktory, ktoré by ho mohli vonku ohroziť. Ide teda o pevnú hmotu, ktorá je nehorľavá, odolná voči vode, dažďu, snehu, mrazu a iným vplyvom počasia. Vo vnútornom prostredí sa rovnako využíva odolné a bezpečnostné sklo, ktoré má taktiež predchádzajúce spomenuté vlastnosti. Pokiaľ by ste chceli mať vo svojom domove, prípadne firme, podniku alebo na inom mieste nejaké sklenené vybavenie, ale nie ste si úplne istý, či by sa vám do neho hodilo, ubezpečujeme vás, že sklo sa hodí kdekoľvek. Dokonca sa dá zladiť s rôznymi farbami stien, nábytkom, doplnkami a kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo alebo nerez. V prípade záujmu sa dá sklo i upraviť, či už jeho vyhotovenie – priehľadné, nepriehľadné, kalné, matné, pieskované, alebo jeho povrchová úprava – gravírovaním, pieskovaním, lakovaním, grafickou potlačou, laserom a inými možnosťami. Veľmi často sa montujú hlavne sklenené dvere do šatníkov, na balkón alebo terasy.

Sprchová zástena

Okrem toho má sklo dosť časté využitie aj v kuchyni alebo v kúpeľni. V kuchyni sa používajú napríklad sklenené zásteny, ktoré sa inštalujú za kuchynskou pracovnou linkou. Ich účelom je okrem estetického hľadiska ochrana steny pred čiastočkami vody a kvapiek jedla, ktoré by mohli steny znečistiť počas varenia. Podobnú úlohu majú sklenené zásteny v kúpeľniach, kde sa najčastejšie montujú ku sprchovému kútu alebo k vani. Vrátane dizajnového doplnku potom slúžia na ochranu podlahy a okolia kúpeľne pred tým, aby bolo všetko mokré od kvapiek vody spôsobených sprchovaním, či umývaním.