keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Venezuela, v podstate bohatá zem
Krása

Venezuela, v podstate bohatá zem

Tak, v priebehu pätnástich minút jazdy taxíkom od pláže pred niekoľkými dňami, Simon platil 158 $. Tvrdí, že minulý týždeň v Kolumbii, zaplatil menej za prenájom vrtuľníka. Vo Venezuele však vedenie krajiny uprednostňuje vynakladanie príjmov z ropy z rôznych sociálnych programov, ktoré pomáhajú predchádzať sociálnym nepokojom a udržať si silu. Je zrejmé, že sociálne programy nemôžu akýmkoľvek spôsobom zlepšiť infraštruktúru, je to len plytvanie peňazí, ktoré nemajú a nemôžu mať žiadny vplyv.

vlajka

Jednoducho povedané, Venezuela neinvestuje do budúcnosti, takže celá ropná infraštruktúra hnije, výroba stagnuje a dokonca aj ceny ropy klesli približne o polovicu za rok. Je zrejmé, že krajina, ktorá dostáva takmer všetky svoje príjmy z vývozu uhľovodíkov, pravdepodobne nebude s týmto stavom spokojná.
· Rovnako ako USA a väčšina západných krajín, Venezuela nemôže vyrovnať svoj rozpočet bez použitia nových a nových pôžičiek. Rozpočtový deficit krajiny je teraz 14% HDP a vláda sa usiluje splatiť zahraničný dlh a zabrániť zlyhaniu.
· Podľa niektorých súkromných odhadov je rast spotrebiteľských cien tu najvyšší na svete a je približne 800%.

· Boli pokusy zaviesť cenové kontroly, ale táto myšlienka zlyhala a ľudia čelili vážnemu nedostatku tovaru. Potom orgány zaviedli kontrolu nad hlavným mestom a založili takzvaný oficiálny kurz. To je to, čo robí Venezuela tak drahocennou.
· Oficiálna sadzba je 6,3 bolivárov za 1 dolár, ale na čiernom trhu je dolár 60 krát drahší. Autor príbehu sám zmenil peniaze od miestneho obyvateľa a za 50 dolárov dostal 20 tisíc bolivárov, čo je 400 bolívarov za dolár.
· Pri návrate na jazdu taxíkom, ktoré bolo spomenuté na samom začiatku, stojí za zmienku, že náklady na výlet boli 1 000 bolívarov. Ak si myslíte, že na úrovni čierneho trhu, potom je to len malý peniaz – len 2,5 dolára. Avšak, ak počítate na oficiálnej sadzbe, potom to je 158 dolárov.

mapa

· Problémom však je aj skutočnosť, že výmena peňazí na čiernom trhu hrozí prísnym trestom, to znamená, že ľudia sa snažia vziať príležitosť chrániť svoje úspory.
· Toto všetko vytvára zločin a Caracas je už najnebezpečnejším mestom na svete.