keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Tehotenstvo a móda sa nevylučujú
Nákupy

Tehotenstvo a móda sa nevylučujú

Život prináša so sebou mnoho zvratov a prekvapení, no asi medzi najkrajšie patrí očakávanie narodenia dieťaťa hlavne pre ženy. Tehotenstvo s nimi totiž dokáže niekedy aj riadne zamávať, keďže v tele nastávajú radikálne zmeny, a tým je nutné sa na určitý čas aj prispôsobiť. Platí to aj o šatníku budúcich mamičiek.

fashion-2043054_640

Tehotenstvo v minulosti ženu odsúdilo na nosenie neforemných širokých šiat nedefinovateľného strihu, ktorý mal zabezpečiť, aby si ich žena dokázala obliecť po celých deväť mesiacov, kým sa dieťa nenarodí. V súčasnosti sa tehotenská móda vo svojej podstate od bežnej takmer vôbec neodlišuje. Mladé budúce mamičky naopak rady ukazujú svoju radosť a rastúce bruško sa nijako nesnažia zakrývať. Obliekajú si to, čo nosili aj pre ním, aj keď s drobnými úpravami. Hlavný dôraz však kladú na tehotenské šaty Mladamoda materiál, ktorý by mal byť pružný, aby bruško budúcej mamičky nebolo neprimerane stláčané, čo by mohlo spôsobiť nejaké zdravotné problémy jej alebo dieťaťu.

mannequin-312526_640

Móda dnes myslí aj na ženy v očakávaní a prináša na trh množstvo typov a strihov šiat, z ktorých si môžu vybrať podľa toho, čo sa im páči a v čom sa cítia dobre. Na internetových stránkach je mnoho eshopov, kde sa dajú objednať. Strihy sú lichotivé meniacej sa postave ženy a materiál sa jej hravo prispôsobí, je príjemný na telo a aj farebné variácie sú módne. Šaty sú prevažne dĺžky midi, na zimu a chladné dni sú ušité z pleteniny či vlny, na teplejšie obdobie sú určené šaty z pružných ľahkých materiálov s krátkymi rukávmi alebo bez nich, strihané so tvaru A, puzdrové, s viazaním pod prsiami alebo s asymetrickými prestrihmi, s dlhými rukávmi a s kapucňou, kombinované s čipkou či vzorované, široké spektrum možností dáva voľnú ruku pri výbere každej budúcej mamičky.

Najkrajšie obdobie v živote ženy môže každá prežiť v pohodlných a moderných šatách, v ktorých sa bude cítiť atraktívne aj napriek meniacej sa postave, ale to je na tom predsa to najkrajšie, že na konci tohto obdobia je príchod nového života na svet.