keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Single verzus vo vzťahu
Ženy

Single verzus vo vzťahu

Keď ste single, neexistujú žiadne hranice, ktoré by vám kládol niekto iný ako vy sama. Môžete mať všetkých kamarátov omotaných okolo prsta a robiť si s nimi, čo len chcete. Kam ale siahajú vaše hranice? Nakoľko si samú seba vážite?
Sú ženy, ktoré sa aj bez partnera správajú ako zadané. S mužmi neflirtujú, nevyhľadávajú ich spoločnosť, nemajú stovky priateľov mužského pohlavia. Pre muža v dnešnej dobe môže byť taká žena bez akéhokoľvek záujmu nepríťažlivá. Neustále stretávam mužov, ktorí sa hanbia poriadne prihovoriť, ak nemajú vypité. Na druhej strane, je niekoľko takých mužov, ktorých baví, keď môžu ženu dobývať ako nejakú pevnosť. Vychádza to z ich prirodzenej túžby loviť, preto tento neprístupný typmôže mať aj viac nápadníkov.

sexy žena

Niekde v strede medzi úplne neprístupnou ženou, ktorá sa tvári, že je zadaná a úplnou radodajkou, je žena, ktorá sa síce nehanbí dať do reči, ale stále má svoje hranice prístupnosti. Tu už záleží, či je viac ako neprístupný typ alebo viac ako radodajka. Sebavedomá žena nemá problém si muža uloviť sama. Nepotrebuje, aby ju niekto zvádzal, pretože od takého chlapa sa nedá očakávať viac ako len sex. Ona vie, že pokiaľ chce ostať sama a neplytvať svojím časom na niekoho, kto si bude hladkať ego, že ju položil na lopatky, musí hľadať niekoho, kto nie je úplne prístupný. Pretože aj u mužov môžeme rozoznať podobné stanovenie hraníc ako u žien.

balet

Radodajkyproste existujú, ale sú aj muži, čo majú radi sex rovnako ako ľahko prístupné ženy. Takýto typ azda netreba opisovať. Vaše hranice si nastavujete sama. Ak ste zvyknutá, správať sa ako zadaná aj keď ste single, nie je žiadny dôvod, prečo by ste nemali mať partnera. Ak vás vzťah jednoducho zväzuje, lebo predsa ide o nejaký záväzok, určite sa do žiadneho nehrňte. Aj na vzťahy treba určitú psychickú vyspelosť a odhodlanie, lebo keby to bolo také jednoduché, tak by na svete boli len idylické manželstvá a nebolo by toľko rozvodov a nezobratých párov. Chce to naozaj dávku odvahy sa do niečoho takého pustiť.

A potom sú tu zadané ženy. Z pohľadu single žien môžu vyzerať ako ženy neschopné existovať bez chlapa, ktoré nemôžu poriadne ani vystrčiť päty z domu. Ale ak máte tolerantného partnera, ktorý sa navyše chce baviť s vami, tak pre vás byť zadaná nemusí ani znamenať, že sa začnete obmedzovať. Ak máte rada diskotéky, tak na ne jednoducho chodíte s partnerom a nenecháte ho, aby vám zobral spôsob, ako sa zabaviť a zbaviť sa stresu. Samozrejme, sa to netýka kontaktu s inými mužmi. Nemôžete úplne izolovať samú seba od opačného pohlavia, ale musíte vedieť, koľko si môžete dovoliť. To, že vy ste „za vodou“ a máte partnera, nemusí vždy znamenať, že druhá strana to berie rovnako. V tomto ohľade zadaná žena musí byť opatrná, ale v podstate rovnako, ako keď ste single. Lebo kamaráta nechcete trápiť tým, že mu dávate falošnú nádej aj keď ste single.

Niekedy nie je až taký veľký rozdiel v tom, byť zadaná a single.