keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Príručka k čistení kobercov
Bývanie

Príručka k čistení kobercov


1.Vezmite dve prázdne sprejové fľaše a jednu naplňte  studenou vodou. V druhej zmiešajte jednu čajovú lyžičku jemného umývacieho prostriedku, ako napríklad saponát a zmiešajte to s jednou šálkou teplej vody.

luxování

2.Rozprášte roztok čistiaceho prostriedku a vody na absorpčnú handričku (nie na koberec, aby ste ho zbytočne príliš nezamočili) a začnite ňou škvrnu čistiť. Keď sa škvrna začne rozpúšťať, je to dobré znamenie. Pokračujte v nanášaní a odstraňovaní škvrny tak dlho, kým úplne nezmizne.

3.Nastriekajte na čistú handričku studenú vodu a použite ju na opláchnutie čistiaceho prostriedku z koberca, potom opäť použite čistú suchú handričku a poutierajte.

4.Nakoniec prilepte hromadu papierových utierok na to miesto, kde bola škvrna a na vrch položte ťažký hrniec. V noci, utierky budú absorbovať akékoľvek zvyšky škvrny hlboko v koberci. Ráno dajte utierky preč a nechajte koberec vyschnúť na vzduchu.

5.Ak škvrna zostáva, skúste použiť nejaký chemický prostriedok, ktorý ju určite dá preč.
Je dôležité, ako vedieť odstrániť škvrny, ale je super sa im vyhnúť. Tu je pár trikov, ako zabrániť prílišnému špineniu kobercov.

Vyzúvajte sa
Skúste zaviesť pravidlo vyzúvania sa. Majte papuče alebo šľapky vedľa stojanu na topánky v blízkosti dverí a povzbudzujte členov rodiny, aby sa pri príchode do domu vyzuli a obuli si papuče.

zametání

Vyčistite rohože
Ak budete čistiť rohože pravidelne, tak budete mať istotu, že sa špina z nich nebude roznášať po celom dome. Čistite ich aspoň raz za týždeň a keď je škaredé počasie aj každý deň. Takto sa vyhnete zbytočnej roboty s následným čistením kobercov.

Umývajte podlahy pravidelne
Odporúča sa zametať každý deň a vysávať dom najmenej raz za týždeň. Je dobré to robiť pravidelne, aby sa smeti po dome neroznášali. Pomáha to aj alergikom na prach a má to veľa prospešných účinkov robiť to takto pravidelne.