keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Nebojte sa klimatizácie
Bývanie

Nebojte sa klimatizácie

Klimatizácia sa v súčasnosti tlačí do našich príbytkov. Môžu za to horúce letné dni, ale aj chladné zimné počasie. Klimatizácia Váš domov ochladí, ale aj zohreje. Stačí si len zaobstarať tú správnu a už Vás viac problémy s teplom, či chladom trápiť nebudú.
Klimatizácie v súčasnosti dokážu Váš byt, či rodinný dom ochladiť, ale aj vyhriať. Ušetríte tak náklady na vykurovanie a teplo sa bude rovnomerne šíriť do celej miestnosti, či domu.
Ako si ale vybrať tú najvhodnejšiu, tú, ktorá sa postará o Váš komfort je niekedy umenie – hlavne ak sa v tom nevyznáte.

klimatizace

Rozmer
V prvom rade vyberajte klimatizáciu podľa plochy – koľko metrov kubických chcete vyhriať, či ochladiť. Ak si v tomto smere vyberiete nevhodnú klimatizáciu pocíti to Vaša peňaženka – vo forme značného zvýšenia spotreby elektrickej energie.

Výkon
Výkon je dôležitý, ale nevyberajte klimatizáciu len podľa tohto údaju. Najideálnejšia klimatizácia by mala mať spotrebu okolo 50W na 1 meter kubický miestnosti.
Typy klimatizácií

klimočka

Mobilné klimatizácie
Tento typ nemusíte nikde pripevňovať. Je vhodný do miestností, v ktorých používate klimatizáciu zriedkavejšie (počas horúcich letných dní) – ako dočasné riešenie momentálnych vysokých teplôt.
Stačí ju len umiestniť niekde pri okno, aby sa mohla hadica z klimatizácie ľahšie vyviesť von. Ich hlučnosť je trochu vyššia.

Nástenné klimatizácie
Poznáme ich aj pod názvom splitové klimatizácie. Tieto už treba pripevniť. Túto klimatizáciu tvoria dve jednotky – vonkajšia a vnútorná, ktoré sú spojené potrubím.

Multisplitová klimatizácia
Ak potrebujete zaistiť prijemnú teplotu vo viacerých miestnostiach stačí Vám jedna vonkajšia jednotka, na ktorú môžete pripojiť viacero vnútorných.
Tieto klimatizácie sú tichšie ako mobilné. Zaistia Vám požadovanú teplotu všade, kde ich dáte.
Aj keď Vám klimatizácia vytvorí požadovanú teplotu, nenahrádza vetranie. Klimatizácia len ohrieva, alebo chladí vzduch, ktorý v miestnosti je. Preto nezabúdajte pravidelne vetrať.