keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Čo je Menič napätia a ako ho použivať
Nákupy

Čo je Menič napätia a ako ho použivať

Menič napätia 12v 220v 1000w Menicnapatia je zariadenie, ktoré konvertuje napätie batérie. Používa sa, keď sa používajú dve rôzne napätia a potrebujete nabiť alebo vybiť batériu. Konverzný pomer si môže nastaviť používateľ, takže ho možno nakonfigurovať tak, aby vyhovoval jeho potrebám. Toto zariadenie je možné použiť aj na nabíjanie batérií, ako aj ich vybíjanie. kedykoľvek počas dňa.

Vlastnosti tohto zariadenia sú: – Konverzný pomer napätia z 12 V DC na 220 V AC a DC 1000 W, s napätím do 5,5 V DC/500 mA – Spoľahlivá ochrana batériového systému – Automatické prepínanie medzi nabíjacím a vybíjacím okruhom pri poklese napätia bez poškodenia batérie. –

Menič napätia

Znižuje tvorbu tepla počas nabíjania a vybíjania – LED indikátor stavu napájania – Pohodlný a kompaktný dizajn Prevádzka tohto zariadenia je dosť podobná manuálnej nabíjačke a má len dve možnosti: nabíjanie alebo vybíjanie. Napätie je regulované a výstupný prúd si môže nastaviť užívateľ. To vám umožní ľahko nabíjať batériu kedykoľvek počas dňa.

Menič napätia batérie možno použiť v mnohých situáciách, napríklad keď chcete nabiť 12V batériu vášho auta pomocou domácej 24V zásuvky alebo naopak. Najčastejšie sa používa, keď cestujete do zahraničia a potrebujete spôsob, ako nabiť telefón na cestách. Existuje mnoho rôznych typov meničov napätia batérie, ktoré možno použiť v rôznych situáciách. Prvým typom je znižovací menič, ktorý sa používa na konverziu vysokého napätia na nízke napätie. Druhým typom meniča je zvyšovací menič, ktorý konvertuje nízke napätie na vysoké napätie.

Menič napätia sínusový

Tretím typom meniča je invertor, ktorý premieňa jednosmerný prúd z batérie alebo solárneho panelu na striedavý prúd pre použitie s domácimi spotrebičmi. Štvrtým typom meniča napätia batérie je nabíjačka DC-to-DC, ktorá nabíja batérie s vyšším výkonom ako je jej vstup.