keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Ako byť ženou, ktorá môže byť na seba hrdá
Ženy

Ako byť ženou, ktorá môže byť na seba hrdá

Ženy a muži sú rozdielne bytosti
Je veľmi potrebné si uvedomiť tento fakt. Pretože je úplná zbytočnosť snažiť sa im akýmkoľvek spôsobom vyrovnať. Je to naozaj hlúposť. Muži sú z podstaty úplne iní ako my. My sme tie jemnejšie emotívne bytosti, ktoré sú skôr pasívne a reagujú skôr emočne ako racionálne. Spravidla si muži tieto črty osobnosti nevážia a viete prečo? Pretože si ich nevážime ani my! Prestaňme sa porovnávať s mužmi. Sme dokonalé vo svojej podstate a nepotrebujeme sa im vyrovnať, pretože na jednej rovine s nimi už sme.
 úsvit nad mraky
Empatia
Nebudeme si klamať, často si veci až príliš pripúšťame k telu. Keď si to uvedomíme, snažíme sa to zmeniť, no potlačiť podstatu nie je to správne riešenie. Premeňte precitlivenosť na empatiu. Vcíťte sa do koži kolegu, ktorý práve preživa krízu v manželstve alebo kolegyne, ktorej blízky má vážny zdravotný problém. Vaším kľúčom je práve starosť o druhých.
 
Nezávislosť
To je niečo s čím máme problém. Sme závislé na partneroch, na rodičoch, na deťoch… a čo tak byť závislá len sama na sebe? Trochu sebelásky nikdy nezaškodí. Prestaňte mať potrebu byť stále s niekým a naučite sa byť sama so sebou.
 argumentace muže a ženy
Sebavedomie je kľúč ku všetkému
Samozrejme, na zdravej úrovni a bez akejkoľvek podobnosti s namyslenosťou a samoľúbosťou. Skúste si každé ráno a každý večer sama pre seba povedať, čo na sebe máte rady. Od povahových vlastností cez výzor. Každý na sebe musí nájsť pár maličkostí, ktorých by sa nechcel zbaviť, ktoré má rád a ktoré si na sebe váži. Keď si budete vážiť samy seba, budú si vás vážiť aj ostatní okolo vás. A to je predsa hlavným kľúčom ku šťastiu. Buďte na seba hrdá. Ostatní ľudia budú tiež.
 
Čo máte na sebe rada?
Vypíšte si zoznam vecí, ktoré na sebe jednoducho zbožňujete. Či sú to oči, alebo to, ako vyzeráte v tých úzkych nohaviciach, zmysel pre humor alebo to, že ste vysokú školu skončili s červeným diplomom. Vypíšte si to a opakujte si to ako mantru vždy pred spaním.