keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Súkromie na internete je len mýtus, pomôže nám nový Avast Secure Browser
Internet

Súkromie na internete je len mýtus, pomôže nám nový Avast Secure Browser

Naše súkromie ako aj jeho bezpečie pri prehľadávaní internetu nie sú tak dokonale zabezpečené, ako by sme si mysleli. Práve naopak. Tie najznámejšie weby, ktorým sme zvykli dlhé roky dôverovať, sledujú každý náš pohyb a vyžadujú zdieľať každý náš údaj. Poväčšinou len klikneme na súhlasím, upozorneniu ani nevenujeme pozornosť a už má web povolenie. Čiže sledovanie a zdieľanie našich údajov sa tým pádom stane legálnym, nakoľko sme ho potvrdili, len aby nám upozornenie nezavadzalo pri práci s dotyčným webom či aplikáciou. Týka sa to najmä spoločnosti Google.

kybernetika

Tá už o našom internetovom ja musí vedieť viac detailov, než o ňom vieme my. Prehľadávač Google, Gmail, Google Mapy, ale hádam aj každá aplikácia z Google Play, každý náš zadaný údaj a pohyb na internete je sledovaný, v prípade Google Mapy je sledovaný dokonca aj náš pohyb v reálnom živote. Na jednej strane to tolerujeme, považujeme to za potrebné pre fungovanie aplikácií aj webových stránok, no na druhej strane v sebe dusíme nekomfortný pocit zo zbytočnej straty súkromia.

To som ale načrtol len pár príkladov. Vieme, že podobným štýlom funguje i Facebook. Ale na základe nedávneho mediálneho škandálu, kedy malo byť zneužitých jeho cca 1 000 000 profilov, sme tak boli od mája svedkami nových vyhlásení, ktoré sme museli odkliknúť. Okrem Facebooku sa týkali i prehľadávača Google.

přihlášení

 A čo prehľadávače a stránky, ktoré nás nútia povoliť tkzv. cookies, ktoré sledujú náš pohyb na internete a na základe toho nám potom podsúvajú reklamy? A ak som spomenul reklamy, každým mesiacom pribúdajú prípady a zvyšuje sa riziko kryptomenových podvodníkov vnucujúcich svoje stránky a služby, donedávna peklo vykonávali zasa Ads spojené s hazardnými hrami a pod…

bezpečnost

S väčšinou spomenutých problémov spojených s našim súkromím nám nepomôžu ani najpoužívanejšie internetové prehľadávače. Výnimkou je ale relatívne nový Avast Secure Browser, ktorý sa snaží väčšinu týchto problémov eliminovať. Chráni nás proti zavírovaným súborom, dokáže blokovať cookies, sledovanie z tretích strán, navyše je veľmi rýchly a je odporúčaný i pre užívateľov navštevujúcich burzu s kryptomenami. Poskytuje plnohodnotný a rýchly zážitok i napriek dokonalejšej ochrane nášho súkromia.