keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Prečo a komu sa oplatí mať virtuálne sídlo?
Služby

Prečo a komu sa oplatí mať virtuálne sídlo?

Kde sa bude nachádzať sídlo vašej firmy? O tom rozhodujete vy a konkrétne tým, akú adresu uvediete ako adresu vášho firemného sídla do obchodného registra. Nemusí ísť pritom o adresu miesta, kde konkrétnu podnikateľskú činnosť vykonávate. Ako firemné sídlo tu môžete zapísať napríklad váš byt/dom alebo prenajatú či kúpenú kanceláriu.

poštová obálka

V prípade bytu/domu však vravíme o narúšaní súkromného života firemnou poštou a inými firemnými záležitosťami, no a ako vieme, kúpa a dokonca ani prenájom kancelárie nie sú lacné záležitosti. Naopak, kúpenie týchto priestorov alebo pravidelná platba za ich prenájom, to sú faktory, čo výrazne narušia finančný rozpočet. Pre menších či začínajúcich podnikateľov je táto možnosť z finančného hľadiska dokonca nemysliteľná.

Stále známejšia je ale ešte ďalšia možnosť, o ktorej ste už možno na základe jej popularity počuli. Súčasní podnikatelia, čo chcú ušetriť na prenájme priestorov a pritom chcú mať lukratívnu firemnú adresu, si prenajímajú virtualne sidlo.

Aby ste mohli ako sídlo firmy uviesť adresu nejakej nehnuteľnosti, musíte ju buď vlastniť, alebo v prípade prenájmu vám musí dať k zapísaniu tejto nehnuteľnosti do OR SR súhlas jej majiteľ. Špecializované spoločnosti, ktoré podnikateľom prenajímajú virtuálne sídla, vám za mesačný poplatok (okolo 10 – 20 eur) poskytujú lukratívnu adresu.

A nielen to, spolu s touto lukratívnou adresou v Bratislave či inom väčšom meste, navyše získate aj doplnkové služby- prijímanie pošty, vybavovanie korešpondencie a sekretariát. Ide teda o normálnu budovu, do ktorej vám bude chodiť pošta a v ktorej bude pracovať sekretár/ka. Táto vás po príjme firemnej pošty okamžite notifikuje, v prípade záujmu zásielku môže otvoriť, preskenovať a poslať vám ju mailom.

mobil, mail

  • V doplnkových službách je aj možnosť prenájmu konferenčnej miestnosti.

V prípade virtuálneho sídla teda neplatíte za priestory, ale za adresu a sekretárske služby. Práve preto je táto možnosť výrazne lacnejšia a výhodná napríklad pre začínajúcich podnikateľov, eshopy, startupy či biznismenov, čo často cestujú do zahraničia a drahé kancelárske priestory by tak plnohodnotne nevyužívali.