keyboard_arrow_right
Izolácia domu vo forme polystyrénu
Nezaradené

Izolácia domu vo forme polystyrénu

Ak staviate alebo prerábate váš dom, určite ste počas tohto náročného a stresujúceho obdobia narazili na niekoľko dôležitých otázok. Čím začať? Čo všetko je potrebné, aby bol dom čo najlepšie urobený? Je nevyhnutné kompletné zateplenie alebo ho možno vynechať a venovať sa iným veciam? Tieto otázky neraz potrápili mnohých budúcich majiteľov domov a my sa pokúsime ich dnes aspoň trošku zodpovedať.

Ako sa hovorí, najťažšie sú vždy prvé kroky, nech už ide o hocičo. Takisto je to aj pri rekonštrukcii alebo stavbe nového domu, keďže je ťažko sa rozhodnúť, kde vlastne začať. Jedným z najdôležitejších krokov ale je zateplenie. V dnešnej dobe ide o bežnú vec, ktorú chce mať každý jeden človek, no kedysi nebola až taká bežná. Zateplenie ale poskytuje niekoľko veľkých výhod, o ktorých mnohí ani netušili. Nielenže vám nebude unikať zbytočne teplo, no okrem toho má zateplenie pozitívny vplyv na zdravie, keďže pomáha zabraňovať škodlivej vlhkosti v dome.

bt-img4

Ak ste sa naozaj rozhodli pre zateplenie, je na mieste otázka, akým materiálom ho uskutočníte. V posledných rokoch je na trhu niekoľko možností, no najviac cenovo dostupný je práve materiál polystyrén, preto je aj veľmi obľúbený. Poskytuje základné vlastnosti, ktoré chránia dom pred únikom tepla. Na rozličných miestach domu sa používajú aj rôzne hrúbky polystyrénu, takže si treba pred samotným zateplením pozisťovať aké rozmery budete kde potrebovať. Najhrubšie kusy sa ale používajú pri streche a najmenšie pri suteréne alebo pivnici.

17499_polystyren-1920x1080

Určite sa tejto téme a otázkam povenujte viac, v prípade, že ste sa rozhodli pre zatepľovanie. Ide o výbornú investíciu do budúcnosti, keďže má pozitívny vplyv na zdravie ľudí v dome ale aj zvyšuje celkovú hodnotu vášho domu! Ak tak urobíte, máte o starosť menej a vy sa budete cítiť lepšie, a vaša peňaženka tiež!