keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Google chce zistiť ako má vyzerať zdravá ľudská bytosť
Internet

Google chce zistiť ako má vyzerať zdravá ľudská bytosť

Oznámenie prišlo od projektového manažéra Andrewa Conrada – poskytol rozhovor pre Wall Street Journal. Cieľ projektu je jednoduchý, študuje čo najviac ľudí, aby sa zistilo, či je možné definovať, čo to znamená byť zdravou ľudskou bytosťou. Ak sa to dá dosiahnuť, potom logika naznačuje, že každá osoba s odchýlkami od tejto normy by mala mať dôvod na znepokojenie, pretože by mohla mať tendenciu vyvíjať určitý typ ochorenia. Inými slovami, je to veľký pokus o zlepšenie preventívnej medicíny.

marketing
 
Conrad (on bol kedysi súčasťou tímu, ktorý vyvinul lacné HIV testy na darovanú krv) pracuje na projekte už viac ako rok a už vybudoval veľký tím výskumníkov – tím tiež už zapísal 175 dobrovoľníkov. program – každý z nich sa vzdáva krvi, moču, slín a slz pre molekulárnu a DNA analýzu. Dobrovoľníci budú nakoniec nosiť monitorovacie zariadenia na sledovanie krvného tlaku, srdcovej frekvencie atď. Av určitom bode kontaktných šošoviek na monitorovanie glukózy, ktoré spoločnosť Google vyvíja. V priebehu mnohých rokov sa bude prijímať viac a viac dobrovoľníkov, z ktorých každý bude dopĺňať zozbierané údaje. Spoločnosť Google potom použije svoje pôsobivé zariadenia na vytváranie údajov, aby vytvorila zloženie toho, čo vyzerá zdravý človek, alebo naopak to, čo vyzerá, že sa pravdepodobne vyvinie ochorenie.

lékař
 
Projekt môže, samozrejme, vyvolať obavy o súkromie – kto bude mať prístup k všetkým týmto údajom a čo sa týka súkromia dobrovoľníkov? Spoločnosť si je vedomá pravdepodobných obáv a podnikla kroky na zabezpečenie toho, aby sa údaje zozbierané pre projekt nikdy nepoužili na žiadny iný účel. S počiatočnými údajmi sa bude zaobchádzať v súlade so zákonmi, ktoré chránia súkromie pacientov, nezávislými výskumnými zariadeniami, kde sa osobné údaje odstránia pred ich odovzdaním Conradovi a jeho tímu. Mohli by byť ľudia povinní podstúpiť rozsiahle fyzické cvičenia pred prihlásením sa do zdravotného poistenia s výsledkami porovnanými s výsledkami základnej štúdie?