keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Fenomén sociálnych sietí – „básničkári“
Internet

Fenomén sociálnych sietí – „básničkári“

Áno, je to tak – revírom milovníkov slovných hračiek, básničiek a citátov sa v poslednom čase stávajú sociálne siete ako Facebook ale aj Instagram. Ak stále neviete o čom je reč, poďme si pár z nich predstaviť.

smutek

Čistá duša
Sleduje ju skoro 48 tisíc ľudí, ale „čistá duša“ si stále úspešne drží rúško anonymity. Slovné hračky ako napríklad „láska je trápenie. Trápne, nie?“ alebo „bez kávy nie sú rána ránami, bez kávy sú rána ranami“ sa tešia veľkej obľúbenosti v podobe lajkov a srdiečok. Ľudia si dokonca kupujú tričká, či hrnčeky s jej myšlienkami. Extrémom sú takí, ktorí si nechávajú hlášky „čistej duše“ tetovať.

kavárma

Fragmenty šialenstva
Táto stránka sa teší väčšiemu počtu fanúšikov ako samotná „čistá duša“ – hovoríme o približne 52 tisíc ľuďoch, ktorým sa stránka páči. Od spomínanej „čistej duše“ sa líši hlavne tým, že za projektom sa skrýva človek, ktorého uverejnené veci sú len vedľajší prúd toho, čo nás čaká. Hlavným dôvodom je rozpísaná kniha, z ktorej sa niektoré myšlienky objavujú na stránke.

Úlomky ženy
Ďalšia veľmi obľúbená a navštevovaná stránka, ktorá sa teší skoro 60 tisíc fanúšikom. Jej hlavným rozdielom je, že nie je anonymná a objavujú sa tu citáty s uvádzanými autormi. To znamená, že nie všetko je napísané priamo človekom, ktorý za stránkou stojí.  Každopádne to nie je nevýhodou a okrem ženskej populácie sa o stránku, ktorá sa snaží odhaliť myšlienky žien zaujíma aj široké mužské publikum.

psaní

Okrem vyššie spomenutých existujú desiatky známych aj menej známych stránok zaoberajúcich sa podobnou problematikou. Medzi nich patrí napríklad „O tebe“, „Mysľou niekde inde“ či „Bezfarebná dúha“. Ak teda radi čítate básničky, citáty či podobné neobvyklé myšlienky, viete kde začať hľadať. Naopak ak radi vo voľnom čase píšete, sociálne siete môžu byť odrazovým mostíkom pre vaše doteraz „šuflíkové“ citáty a myšlienky.