keyboard_arrow_right
Čistenie odpadov určite nezanedbávajte. Aj pre vaše dobro.
Nezaradené

Čistenie odpadov určite nezanedbávajte. Aj pre vaše dobro.

Odpadu produkujete čím ďalej tým viac. Nie je to iba odpad tuhý, ale je to aj odpadová voda a splašky. Mestá musia dodatočne investovať do revízie siete kanalizačných potrubí, keďže tie po niekoľkých desiatkach rokov bez výmeny a revízie nie sú schopné čeliť náporu takého množstva odpadu. Ako môžeme sami zlepšiť situáciu na individuálnej úrovni? Narastaniu počtu obyvateľov v mestách zabrániť nedokážeme. To nie je naša vina a ani starosť. Jediné, čo môžeme urobiť v našej domácnosti, je možno menšia spotreba vody, ktorá končí v odtoku a samozrejme menej odpadu v odtokoch, kde daný odpad v skutočnosti vôbec nepatrí. Je to ako pri separácii. Do nádoby na plasty taktiež nepatrí hocičo. Do kanalizácie zase nepatria zvyšné prepálené oleje z panvice, zvyšky z obeda, ktoré zostali na tanieri a ani kozmetické potreby nemajú končiť v záchode. Aj kanalizačné potrubia majú svoje medze.

Kanal

Čističky odpadov sú vybavené niekoľkými stupňami filtrácie a čistenia, ale ak je toho príliš, zbytočne sa celý proces spomaľuje. Navyše, kanalizačné potrubia sa vedia kvalitne zaniesť aj zvnútra. Po čase sa vytvorí vrstva, ktorá bráni prietoku odpadovej vody, vytvára sa tlak na steny, ktoré praskajú a poškodzujú sa. Odtoky u nás doma by sme si mali pravidelne čistiť. Napríklad mechanicky, od nánosov, ktoré máme na dosah a dajú sa vytiahnuť, až po čistenie špeciálnymi prípravkami. Najlepšie je voliť prípravky na prírodnej báze. Možno sa niekomu budú znať menej účinné ako chemikálie, avšak treba tomu dať šancu a možno vás príjemne prekvapia. Minimálne tým trochu pomôžete prírode.

Opravar

Čistenie odpadov a potrubí by ste teda nemali brať na ľahkú váhu. Pravidelná a kompletná revízia a čistenie odpadov AB-krtkovanie je viac ako priaznivá pre vašu domácnosť aj okolie. Poskytujeme služby čistenia odpadov – krtkovania, revízie kanalizácie a potrubí a aj inštalatérske práce. Ich pomoc určite oceníte vy a aj vaša kanalizácia.