keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Ako urýchliť rast vlasov?
Krása

Ako urýchliť rast vlasov?

Ako náhle sa rozhodnete, že chcete mať svoju časť výživy pod kontrolou, tak nasledujúce tipy na zmenu životného štýlu a rady ohľadom starostlivosti o vašu korunku krásy. Vaše pramene a nechty sú primárne tvorené proteínom nazývaným keratín. Rast vlasov má tri fázy: 1. Keď sa rozrastajú, 2. Keď rast vypukne, 3. Keď sa rast zastaví alebo prameň vypadne. Vlasom, ktorým chýbajú bielkoviny prechádzajú do pokojovej fázy rýchlejšie, ako vlasy bohaté na bielkoviny.
Zvýšte príjem železa a zinku, ktoré sú rozhodujúce pre tvorbu bielkovín, ktoré tvorí vaša korunka krásy. Keď máte nedostatok železa, tak to spôsobuje vypadávanie jednotlivých prameňov. Minerály, ako železo a zinok získate prirodzene v potravinách, ako špenát, fazuľa a morské plody.  

dlouhé vlasy

Jedzte potraviny bohaté na vitamíny, pretože vitamín D sa považuje za rozhodujúci pre rast. Tento vitamín získate zo slnka a zo zdrojov potravy, ako je mlieko a pomarančový džús. Taktiež vitamín C je dôležitý pre absorpciu železa a je bežný v citrusových plodoch, ako sú pomaranče, grapefruity a limetky.

Zvýšte príjem biotínu a ďalších vitamínov B, pretože môžu pomôcť podporiť zdravie vlasov, preto ich nezabudnite zahrnúť do stravy. Môžete sa uistiť, že máte dostatok týchto vitamínov tým, že budete denne užívať multivitamín. Vajcia, syr, huby, mandle a karfiol sú veľmi dobré zdroje biotínu. Vitamíny B sú prítomné najmä v rybách, mäse, mliečnych produktoch, listovej zelenine, hrachu, fazuli, obilninách a chlebe.

zelenina

Zamerajte sa na prijímanie tukov, ako omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú potrebné pre rýchly rast. Vaše telo tento tuk nevytvára prirodzene, ale získať ho môžete v rybách, ľanovom oleji a keď budete jesť vlašské orechy, tak si z nich telo samé vytvorí omega-3 mastné kyseliny.

kadeřník

Starajte sa o svoje telo a jedzte vyváženú stravu, aby ste mali dlhé, zdravé vlasy.  Nakoniec sa nezabudnite porozprávať so svojim lekárom skôr, ako urobíte vážne premeny vo vašom jedálničku. Tiež sa uistite, že či vám zmeny v strave a životnom štýle pomôžu. Ak strácate vlasy a nie ste si istí prečo, tak váš lekár vám môže vykonať testy a zistiť skutočný dôvod vypadávania vašich pramienkov.