keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Relaxačné techniky
Krása

Relaxačné techniky

Relaxačné techniky sú skvelým spôsobom, ako odbúrať stres. Relaxácia nie je len o upokojení mysle či vychutnávaní si koníčkov. Relaxácia je proces, ktorý znižuje dopad stresu na vašu myseľ a telo. Relaxačné techniky vám pomôžu vyrovnať sa s každodenným stresom a stresom súvisiacim s rôznymi zdravotnými problémami, ako sú srdcové choroby a bolesť.

moře

Či už sa stres dostal mimo vašu kontrolu, alebo ste ho zvládli, môžete využiť rôzne relaxačné techniky. Je to jednoduché. Relaxačné techniky predstavujú minimálne riziko a môžete ich praktizovať takmer kdekoľvek.

Preskúmajte tieto jednoduché relaxačné techniky a začnite s odbúravaním stresu a zlepšením svojho zdravia.

pohoda

Typy relaxačných techník

Autogénna relaxácia – znamená niečo, čo pochádza z vás. V tejto relaxačnej technike používate vizuálne predstavy a telesné povedomie. V mysli opakujete slová, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a znížiť svalové napätie. Môžete si napríklad predstaviť pokojné prostredie a potom sa sústrediť na kontrolované, relaxačné dýchanie a spomalenie srdcovej frekvencie.

Progresívna svalová relaxácia –v tejto relaxačnej technike sa zameriavate na napínanie a potom uvoľňovanie každej svalovej skupiny. Takto si môžete viac uvedomovať svoje fyzické pocity. Svaly napnite asi na päť sekúnd a potom na 30 sekúnd uvoľnite a zopakujte.

Vizualizácia – táto relaxačná technika vám umožňuje vytvárať si duševné obrazy, predstavujte si pokojné miesto alebo situáciu. Ak chcete relaxovať pomocou vizualizácie, skúste zapojiť toľko zmyslov, koľko len môžete, vrátane čuchu, zraku, sluchu a hmatu. Precíťte atmosféru miesta, ktoré si predstavujete a naplňte svoju dušu pocitom pokoja.

chvíle samoty

Ďalšie relaxačné techniky môžu zahŕňať:

hlboké dýchanie
masáž
rozjímanie
Tai Chi
jóga
biofeedback
hudba a umelecká terapia
aromaterapia
vodoliečba

Ohodnoťte příspěvek